Aktualności

20 Wrz

Aleksandra Młoczkowska członkiem komitetu INTA ds. ochrony znaków towarowych w Internecie

Z przyjemnością informujemy, że rz. pat. Aleksandra Młoczkowska została członkiem komitetu INTA, który w latach 2018-2019 będzie zajmował się ochroną znaków towarowych w Internecie. Komitet skoncentruje się przede wszystkim na opracowywaniu zasad zgodności z przepisami ICANN w odniesieniu do używania znaków towarowych w systemie nazw domen.

Czytaj więcej
12 Lip

Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi

W dniu dzisiejszym wchodzi w życie ustawa z 15 grudnia 2016 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi.

Czytaj więcej
12 Cze

Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy członkiem Lexing Network

Z przyjemnością informujemy, że kancelaria Traple Konarski Podrecki i  Wspólnicy została członkiem międzynarodowej sieci Lexing.

Czytaj więcej
29 maja

Powołanie Komisji Prawa Autorskiego

W dniu 26 maja 2017 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołał Komisję Prawa Autorskiego. W skład Komisji wchodzi 30 arbitrów zgłoszonych przez organizacje zbiorowego zarządzania oraz stowarzyszenia twórców, artystów wykonawców i producentów, a także organizacje zrzeszające podmioty korzystające z utworów lub przedmiotów praw pokrewnych oraz organizacje radiowe i telewizyjne. Wśród arbitrów, podobnie jak w poprzednich latach, znaleźli się adw. prof. dr hab. Elżbieta Traple oraz adw. Wojciech Kulis.

Czytaj więcej
24 maja

INTA Annual Meeting 2017

Dr Anna Sokołowska-Ławniczak  i Aleksandra Młoczkowska uczestniczyły w dorocznym spotkaniu INTA (International Trademark Association), które odbyło się w Barcelonie w dniach 20-24 maja 2017 r.

Czytaj więcej
05 maja

Mecenas Xawery Konarski wiceprezesem Zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyło się Inauguracyjne posiedzenie Rady PIIT w 13. kadencji 2017-2019.

Czytaj więcej
21 Kwi

Rzeczpospolita – Ranking Kancelarii Prawniczych 2017

W tegorocznym Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika Rzeczpospolita kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy ponownie otrzymała tytuł lidera w zakresie świadczenia usług z Prawa własności intelektualnej i przemysłowej oraz prawa autorskiego, a także rekomendację w kategorii Technologie media telekomunikacja. Indywidualne wyróżnienia otrzymali także nasi eksperci.

 

Czytaj więcej
10 Kwi

Chambers Europe 2017

Mamy przyjemność poinformować, że w tegorocznej edycji Chambers Europe Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz jej prawnicy zostali ponownie wysoko zarekomendowani.

Czytaj więcej
24 Mar

II edycja Rankingu kancelarii regulacyjnych Polityki Insight

W dniu 23 marca 2017 r. Polityka Insight przedstawiła wyniki drugiej edycji rankingu kancelarii regulacyjnych. Z przyjemnością informujemy, że kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy otrzymała wyróżnienia w trzech kategoriach: dane osobowe, telekomunikacja, konkurencja.

Czytaj więcej
17 Mar

Chambers Global 2017

Miło nam poinformować, że kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy została po raz kolejny wyróżniona w prestiżowym rankingu organizowanym przez wydawnictwo Chambers & Partners.

Czytaj więcej