Pracujemy nad nową identyfikacjąwięcej szczegółów już wkrótce

Radca prawny

ul. Królowej Jadwigi 170
30-212 Kraków
tel.: (+48) 12 426 05 30
fax: (+48) 12 426 05 40

Nadchodzące wydarzenia

r. pr. Joanna Jastrząb

W kancelarii uczestniczy w pracach zespołów IT-Telco oraz Prawa zamówień publicznych. Zajmuje się doradztwem prawnym dotyczącym branży IT dla zamawiających i wykonawców z sektora publicznego oraz prywatnego. Brała udział w wielu projektach dotyczących przygotowania i negocjowania umów IT – m.in. analitycznych, wdrożeniowych, serwisowych i licencyjnych.

Posiada doświadczenie w przeprowadzaniu audytów prawnych umów IT, a także w przygotowywaniu i weryfikacji dokumentacji przetargowej na dostawy i usługi IT.

Uczestniczyła z ramienia kancelarii w kilku dużych wdrożeniach kompleksowych systemów rozliczania 50% kosztów uzyskania przychodów dla spółek IT, zapewniając wsparcie na wszystkich etapach, w tym również w zakresie przygotowywania wniosków o wydanie indywidualnych interpretacji podatkowych.

Jej zainteresowania obejmują szeroko pojęte prawo nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki cyberbezpieczeństwa. Jest autorką artykułów w prasie specjalistycznej poświęconych problematyce prawnych zagadnień IT i danych osobowych, m.in.: Dane biometryczne – jak będą uregulowane w rodo (lipiec 2016), Świadczenie usług hostingowych – wybrane kwestie umowne (luty 2016) oraz, wspólnie z Agnieszką Wachowską, Agile i waterfall – wdrożenia systemów a postanowienia umowy („IT Professional”, maj 2016), Prawne aspekty reagowania na incydenty naruszenia cyberbezpieczeństwa („IT Professional”, październik 2017).

Ukończyła z wyróżnieniem kierunek prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Specjalizacje