Adwokat

ul. Twarda 4
00-105 Warszawa
tel.: (+48) 22 850 10 10
fax: (+48) 22 697 63 72

Nadchodzące wydarzenia

adw. Katarzyna Syska

Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych oraz szeroko pojętym prawie nowych technologii. Doradza przedsiębiorstwom z różnych sektorów, w tym szczególnie z branży handlu elektronicznego, IT, ubezpieczeniowej, bankowej i medycznej.

Przed nawiązaniem współpracy z Kancelarią pracowała w kancelarii prawnej WKB, gdzie zajmowała się prawem ochrony danych osobowych, handlu elektronicznego i własnością intelektualną. Wcześniej przez prawie dwa lata pracowała w Brukseli, gdzie zajmowała się polityką europejską w zakresie ochrony danych osobowych, uregulowania sektora ICT oraz prawa własności intelektualnej. Odbyła staż w Komisji Europejskiej, w Dyrekcji Generalnej ds. Sprawiedliwości.

Autorka publikacji naukowych z zakresu prawa ochrony danych osobowych i prawa do prywatności, w tym na łamach kwartalnika „Ochrona Danych Osobowych” wydawanego przez Wydawnictwo Wiedza i Praktyka.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów odbyła roczne stypendium na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Roberta Schumana w Strasburgu (Francja). Ponadto ukończyła Szkołę Prawa Amerykańskiego prowadzoną przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Uniwersytetem Floryda. Jest także absolwentką Podyplomowych Studiów z Prawa ICT i Mediów (magna cum laude) na Katolickim Uniwersytecie w Leuven (Belgia), a także Podyplomowego Studium „Wykonywanie funkcji administratora bezpieczeństwa informacji” w Polskiej Akademii Nauk.

Biegle posługuje się językiem angielskim, zna język francuski.

Specjalizacje