I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Filmowego – „Zmiany na rynku audiowizualnym”

17 maj 2024
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Bankowa 11B, Katowice

Zbliża się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Filmowego, której celem jest inicjacja działań rozwiązujących sporne kwestie prawne istotne dla twórców filmowych. Wydarzenie odbędzie się 17 maja 2024 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (aula nr 6), dodatkowo konferencja będzie transmitowana na żywo na platformie YouTube.

Harmonogram Konferencji został podzielony na trzy obszary:

  • Zmiany na rynku audiowizualnym w kontekście streamingu: perspektywa korzystających i twórców”– keynote speech oraz debata;
  • Krótkie formy realizacji audiowizualnej: shortsy, reelsy, tiktoki – prawna perspektywa platform i użytkowników”– rozmowa oraz prezentacja abstraktów;
  • Wykorzystanie GenAI w procesie produkcji filmowej”– keynote speech oraz debata.

W panelu III „Wykorzystanie GenAI w procesie produkcji filmowej” w debacie pt. „Cyfrowi aktorzy jako zagrożenie dla ludzkich pierwowzorów” będzie można usłyszeć ekspertów TKP: Dominika Gabora oraz adw. Agnieszkę Schoen.

Konferencja przeznaczona jest zarówno dla prawników-naukowców, jak i prawników-praktyków, którzy na co dzień zajmują się problematyką prawa filmowego, a także wszystkich tych, którzy interesują się zagadnieniami związanymi z przemysłem audiowizualnym, własnością intelektualną, nowymi technologiami i sztuczną inteligencją, w tym doktorantów i studentów (nie tylko kierunku Prawo).

W skład Komitetu Organizacyjnego z ramienia UŚ wchodzą: dr hab. Katarzyna Grzybczyk, dr Łukasz Maryniak, mgr Dominik Gabor, mgr Wiktoria Sikorska.

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia, w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

odwiedź stronę