II Forum Kreatywności

23 kwi 2024

Tegoroczna edycja II Forum Kreatywności poświęcona jest tematowi „Prawo, czy bezprawie. Przyszłość prawa autorskiego w Internecie” i skupi się na istocie unijnej dyrektywy w sprawie prawa autorskiego (DSM) na jednolitym rynku cyfrowym.

Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia 2024 r. w Kino Kultura w Warszawie i zgromadzi znakomitych ekspertów, zaś agenda merytoryczna dostarczy wartościowej wiedzy i spostrzeżeń.

W panelu II, pt.: „Co to jest eksploracja tekstów i danych?”, prowadzonym przez dr. Damiana Flisaka, będziemy mieli okazję wysłuchać eksperta TKP, Prof. INP PAN dr. hab. Paweł Podrecki. W dyskusji udział wezmą również dr Piotr Górecki, mec. Ewa Adamska-Pietrzak, mec. Mikołaj Wojtal oraz mec. Monika Chmielewska. Podczas debaty eksperci omówią istotę TDM oraz kwestię wyłączenia AI. Przedmiotem dyskucji będą także zagrożenia związane z wyjątkami, znaczeniem i ewolucją dozwolonego użytku, jego różnorodne zastosowania w UE, oraz sposób, w jaki użytkownicy wykorzystują treści i owy dozwolony użytek postrzegają.

Pełen program wydarzenia oraz zapisy dostępne na stronie organizatora Stowarzyszenie Kreatywna Polska

odwiedź stronę