Konferencja: Nowe Technologie i Sztuczna Inteligencja. Aspekty prawne i praktyczne ekosystemy zaufania

15 paź 2020 - 16 paź 2020

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w dwudniowej konferencji pt. Nowe Technologie i Sztuczna Inteligencja. Aspekty prawne i praktyczne ekosystemy zaufania, organizowanej przez Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Instytut Prawa i Ekonomii. Podczas konferencji eksperci Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy podzielą się z Państwem, swoimi przemyśleniami zarówno na temat korzyści, jak i ryzyk związanych z rozwojem sztucznej inteligencji oraz wynikającą z niej próbą uzyskania wskazówek dla konstruowania ram prawnych „ekosystemu zaufania”. Zachęcamy do udziału w następujących referatach, z udziałem naszych specjalistów, które odbędą się 16 października:

Panel I. Prywatnoprawne aspekty ochrony sztucznej inteligencji

  • 10.10-10.25  prof. dr hab. E. Traple (UJ) „Dostęp do danych na cele maszynowego uczenia się przez AI.”

Panel II. Nowe technologie z perspektywy prawa publicznego

  • 12.25-12.40 dr hab. G. Sibiga (PAN) „Wnioski wynikające ze zmian w prawie w czasach COVID-19 w zakresie komunikacji elektronicznej obywatel – władza publiczna.”

Panel IV. Ochrona wytworów nowych technologii i sztucznej inteligencji

  • 15.45-16.00  dr hab. P. Podrecki Prof. INP PAN „Czy e-sądy mogą rozwiązać spory w sprawach IP i nowych technologii?”

Ponadto, zachęcamy do posłuchania panelu III. „Nowe technologie – wpływ na funkcjonowanie nauki w społeczeństwie, kryminalistyki i warsztatu biegłego”, który będzie moderował dr hab. G. Sibiga (PAN).

odwiedź stronę