Webinarium: 50% koszty uzyskania przychodów w branży IT – praktyka organów skarbowych

20 lis 2019

Stosowanie preferencyjnej  – 50% – stawki kosztów uzyskania przychodów jest popularne wśród pracodawców z branży IT. Główną korzyścią jest możliwość uzyskania przez pracowników wyższego wynagrodzenia netto, przy braku wzrostu kosztów zatrudnieniu brutto po stronie pracodawców.

Chociaż przepisy prawa podatkowego w zakresie 50% kosztów uzyskania przychodów nie są skomplikowane i wskazują kilka przesłanek dla zastosowania 50% kosztów, praktyka w tym zakresie wciąż pozostaje zróżnicowana, do czego przyczyniają się organy podatkowe w wydawanych indywidualnych interpretacjach podatkowych – przedstawiając rozbieżne stanowiska.

W dniu 21 listopada 2019 r. w Warszawie odbędzie się webinarium pt. „50% koszty uzyskania przychodów w branży IT – praktyka organów skarbowych”, którego organizatorem jest Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Z przyjemnością informujemy, że nasi eksperci r. pr. Agnieszka Wachowska, Partner i r. pr. Joanna Jastrząb opowiedzą jak prawidłowo stosować 50% koszty – którzy pracownicy mogą być beneficjentami 50% kosztów, jakie postanowienia umowne należy wprowadzić w umowach o pracę aby pozostać w zgodzie w regulacjami prawnymi, a także, czy warto obecnie wystąpić o indywidualną interpretację podatkową.