Webinarium: IP Box – wątpliwości dotyczące objaśnień

27 lis 2019

Zapowiadane przez rząd ułatwienia i preferencje dla innowacyjnie działających przedsiębiorców zmaterializowały się m.in. w formie IP Box – preferencyjnej stawki 5% opodatkowania dochodu osiąganego z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. W lipcu br., w odpowiedzi na zapytania przedsiębiorców jak wskazaną ulgę stosować, Minister Finansów wydał objaśnienia w jej zakresie. Niestety, ich treść nie usunęła powstałych na gruncie przepisów prawa wątpliwości – a nawet niektóre z nich, istotne zwłaszcza w branży IT, pogłębiła.

W dniu 28 listopada odbędzie się webinarium pt. „IP Box – wątpliwości dotyczące objaśnień”, której organizatorem jest Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Z przyjemnoscią informujemy, że r. pr. Agnieszka Wachowska, Partner i r. pr. Joanna Jastrząb opowiedzą o wątpliwościach przy stosowaniu ulgi IP Box w działalności związanej z tworzeniem oprogramowania oraz omówią zwłaszcza, jak Minister Finansów rozumie pojęcie oprogramowania w odniesieniu do IP Box, a także jakie rekomendacje przedstawia przy rozliczaniu ulgi.

Rejestracja: https://piit.clickmeeting.pl/ip-box-watpliwosci-dotyczace-objasnien/register