Akt o Usługach Cyfrowych – (r)ewolucja w branży internetowej

14 lut 2024

Już tylko 3 dni pozostały do momentu, w którym Akt o Usługach Cyfrowych (AUC) zacznie obowiązywać wszystkich pośredników internetowych. 

AUC nakłada szereg nowych obowiązków na dostawców usług pośrednich i w przypadku niezgodności z przepisami przewiduje również wysokie kary.  
 
▪️ Czy usługi internetowe świadczone przez Twoją firmę kwalifikują się jako usługi pośrednie objęte AUC? 
▪️ Czy wiesz jakie zmiany prawne i operacyjne w swojej usłudze musisz wdrożyć? 
▪️ Co grozi w razie niewdrożenia przepisów AUC? 
▪️ Czy sklepy internetowe podlegają pod AUC? 
▪️ Co z reklamą na platformach internetowych?

Zapraszamy do lektury zbiorczego opracowania dotyczącego najważniejszych kwestii dotyczących Aktu o Usługach Cyfrowych – zespół MCE kancelarii TKP przygotował je z myślą o wszystkich podmiotach, które stoją przed wdrożeniowym wyzwaniem.

Zapraszamy także na szkolenie Beck Akademia, które odbędzie się 22 lutego 2024 r.

Celem szkolenia jest przedstawienie systemowego przeglądu głównych obowiązków i ryzyk prawnych wynikających z Aktu o Usługach Cyfrowych. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak praktycznie wdrożyć w organizacji przepisy nowego Rozporządzenia, w szczególności jakie procedury należy zweryfikować, zaktualizować lub zaprojektować na nowo oraz jaką dokumentację opracować. 

Prelegentami szkolenia będą eksperci TKP: Xawery Konarski i Arkadiusz Baran.

Zapisy i szczegóły: https://bit.ly/482q5Vj.

Masz pytania związane z wdrożeniem AUC? Nie wiesz, jak wprowadzić zmiany? A może nie wiesz, czy dotyczą świadczonych przez Ciebie usług?

Zapraszamy do kontaktu!