Justyna Sitnikow została Wykonawcą usługi IP Scan

17 kwi 2024

Specjalistka ds. IP mec. Justyna Sitnikow została wpisana na listę wykonawców IP Scan. Tym samym dołączyła do grona kilkudziesięciu ekspertów w Polsce, którzy przy wsparciu Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej mają możliwość realizacji usługi IP Scan, dofinasowanej przez EUIPO. 

Usługa IP Scan dostępna jest w Polsce od początku kwietnia. Umożliwia ona przedsiębiorcom identyfikację poziomu ochrony własności intelektualnej w organizacji. Pozwala sprawdzić, jak wykorzystywany jest aktualny potencjał #IP w firmie oraz w jaki sposób można go ulepszyć.

W ramach usługi wykonawca IP Scan przygotowuje raport, w którym przedstawia informacje i rekomendacje dot. zakresu ochrony znaków towarowych, wzorów przemysłowych, wynalazków oraz poziomu tajemnicy przedsiębiorstwa. Dostarcza wskazówek, jak zarejestrować i wykorzystać własność intelektualną, którą posiada firma na obecnym etapie oraz w przyszłości.

Usługa IP Scan jest dofinansowywana przez EUIPO. Podmioty z sektora MŚP otrzymują 90% zwrotu kosztów. Wymóg stanowi otrzymanie vouchera na wykonanie usługi IP Scan (wniosek składany w EUIPO) i realizacja usługi przez akredytowanego wykonawcę.

Przedsiębiorca, zainteresowany udziałem w IP Scan, powinien podjąć współpracę z akredytowanym wykonawcą usługi IP Scan, który przeprowadzi go przez cały proces.

Usługa IP Scan jest częścią programu dotacji na zgłaszanie znaków towarowych, wzorów przemysłowych i wynalazków – Fundusz dla MŚP.

Więcej o programie piszemy w naszym alercie: https://www.traple.pl/wp-content/uploads/2024/01/aktualizacja-2024-legal-alert-fundusz-dla-msp-1.pdf

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z mec. Justyną Sitnikow: justyna.sitnikow@traple.pl