Poznaj naszych doradców w dziedzinie Sztucznej Inteligencji (AI)

20 maj 2024

Nowa struktura skupiająca unikalne kompetencje naszego zespołu w zakresie AI jest odpowiedzią za rosnące zapotrzebowanie rynku na kompleksowe wsparcie prawne dotyczące sztucznej inteligencji. Obserwujemy jak istotne znaczenie przyjmuje AI w różnych sektorach gospodarki, a także jak wzrasta ilość i poziom generowanych przez tę nową technologię wyzwań prawnych dla wszystkich uczestników rynku. Wychodzimy także naprzeciw potrzebie dostosowania się bardzo wielu organizacji do wymogów wynikających z regulacji unijnego AI Act.

Wierzymy, że skupienie w jednej strukturze specjalistów zespołu TKP zajmujących się AI z różnych perspektyw (m.in. IT, FinTech, dane osobowe, prawo autorskie, usługi elektroniczne), tworzy wyjątkową synergię i zapewnia kompleksowe, multidziedzinowe doradztwo prawne w obszarze AI. Dostarczamy unikalną jakość na bezkonkurencyjnym na polskim rynku poziomie.

Nasza oferta obejmuje usługi prawne dla podmiotów zarówno dostarczających, jak i wykorzystujących rozwiązania oparte na AI. Dzięki integracji wiedzy i doświadczenia z różnych obszarów prawa dotyczących AI jesteśmy w stanie skutecznie sprostać wielowątkowym wyzwaniom prawno-technologicznym:
🔹 weryfikujemy rozwiązania oparte na AI pod kątem dopuszczalności ich stosowania i ryzyka prawnego,
🔹 zapewniamy wsparcie w dialogu technicznym w procesie doboru rozwiązań,
🔹 wspieramy Klientów w opracowaniu wewnętrznych zasad i procedur korzystania z narzędzi opartych na AI,
🔹 aktualizujemy obowiązujące w organizacji procedury i regulacje oraz wzory umów wewnętrznych,
🔹 jesteśmy wsparciem zarówno dla zamawiających, jak i dostawców podczas tworzenia, negocjacji, weryfikacji i wykonywania umów m.in. na wdrożenie, utrzymanie i rozwój rozwiązań opartych na AI,
🔹 prowadzimy monitoring zmian warunków dostarczania narzędzi AI oraz zmian legislacyjnych,
🔹 zapewniamy wsparcie w obszarze compliance stosowania narzędzi AI, w tym zgodności z regulacjami z zakresu danych osobowych, usług finansowych, cyberbezpieczeństwa, czy świadczenia usług drogą elektroniczną,
🔹dostarczamy szeroką gamę dostosowanych do potrzeb Klienta szkoleń.

Szerszy opis specjalizacji oraz informacje o doradcach znajdą Państwo w zakładce: Sztuczna inteligencja (AI)

Zapraszamy również do lektury folderu: LINK