TKP partnerem Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw

02 lut 2023

Kancelaria prawna Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy (TKP) została Partnerem strategicznym Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw (PSPP).

W imieniu PSPP umowę podpisali członkowie Zarządu – Prezes Waldemar Koper i W-ce Prezes Piotr Marucha, a w imieniu kancelarii TKP – Starsi Wspólnicy – Prof. Paweł Podrecki i Mec. Xawery Konarski.

W trakcie spotkania omówiono aktualne potrzeby i trendy rynku usług prawnych w Polsce – zarówno w odniesieniu do pracy wykonywanej przez prawników in-house, jak też specjalistów z kancelarii prawnych oraz innych firm doradczych.

Zgodzono się, że jednym z większych wyzwań jest dobór odpowiednich narzędzi LegalTech wspierających prace zespołów prawnych, a także dalsza optymalizacja – w zakresie zarządzania procesami oraz kosztami – współpracy pomiędzy kancelariami i prawnikami koordynującymi wewnętrzne zespoły prawne w przedsiębiorstwach.

Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw realizując swoją misję, od lat współpracuje z renomowanymi kancelariami prawnymi. W oparciu o zdefiniowane potrzeby, ekspercką wiedzę prawników i zaangażowanie naszych członków organizujemy szkolenia, webinaria, spotkania networkingowe, opracowujemy raporty środowiskowe. Zainaugurowana właśnie współpraca strategiczna z kancelarią Traple Konarski Podrecki z pewnością pozwoli nam na podjęcie owocnych działań w 2023 roku. Wiedza i doświadczenie prawników z tej kancelarii to wielka wartość dodana dla naszego Stowarzyszenia.  Liczymy na owocną i wzajemnie satysfakcjonującą współpracę z korzyścią dla środowiska prawników przedsiębiorstw – powiedział Waldemar Koper, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw.

Rozpoczynając współpracę z PSPP kancelaria TKP zamierza aktywnie włączyć się w dialog środowiskowy dotyczący najważniejszych potrzeb prawnych i biznesowych przedsiębiorców i wspierających ich zespołów prawnych.  Doświadczenie Kancelarii w zakresie dostosowywania się do zmian legislacyjnych i regulacyjnych, a także zarządzania interdyscyplinarynymi i międzynarodowymi projektami prawnymi, ma zapewnić skuteczny transfer wiedzy, standardów najlepszych praktyk do członków PSPP.  

Dewizą Stowarzyszenia są słowa Henry’ego Forda: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.” Dzisiaj stajemy w jednym szeregu do tej wspólnej pracy, aby dać jak najwyższą wartość biznesową prawnikom i przedsiębiorstwom, z którymi są oni związani. Jak podkreśla mec. Xawery Konarski: Wiemy doskonale, iż dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe jeszcze nigdy nie było tak wymagające, a co za tym idzie, nasze eksperckie wsparcie będzie miało na celu zapewnienie optymalnego bezpieczeństwa prawnego dla biznesu.

W swoim podsumowaniu spotkania mec. Paweł Podrecki nie krył wielkiej satysfakcji z zawartej umowy: Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu za zaproszenie do współpracy. Cieszymy się, że ten rok będzie właśnie okazją do wspólnych, nowych wyzwań”.

Kancelaria TKP w swojej niemal 25-letniej historii nadzorowała szereg postępowań sądowych oraz projektów prawnych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest to możliwe dzięki uczestnictwu międzynarodowych sieciach prawnych oraz rozbudowanej siatce kontaktów z kancelariami na całym świecie. Główne obszary specjalizacji TKP to m.in. prawo własności intelektualnej, nowe technologie, Internet i media, IT, Fin-Tech, RODO, cyberbezpieczeństwo, prawo konkurencji, prawo konsumenckie, Life Science oraz prawo gospodarcze i handlowe. Co ważne – kancelaria jest miejscem, gdzie gruntowna znajomość biznesu łączy się z wiedzą naukową i doświadczeniem akademickim.