Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz Polowiec i Wspólnicy łączą swoje siły

23 lut 2022

Nawiązana współpraca jest odpowiedzią na oczekiwania Klientów, których potrzebą jest dostęp do wyspecjalizowanych usług oraz współpraca z ekspertami dysponującymi doświadczeniem i znającymi potrzeby rynku. Szeroki dostęp do doradców posiadających wybitne doświadczenie i często bardzo specjalistyczne kompetencje nie tylko pozwala na poszerzenie oferty usług, ale przede wszystkim zapewni jeszcze wyższy standard obsługi prawnej w wybranych obszarach. Połączone zespoły prawników będą świadczyły usługi prawne dla klientów zarówno z zakresu europejskiego jak i polskiego prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji, ICT i nowych technologii, RODO, FinTech (prawa innowacji finansowych), prawa gospodarczego i handlowego, prawa energetycznego, odnawialnych źródeł energii, prawa ochrony środowiska, przemysłu czy też szeroko rozumianego zakresu transformacji energetycznej. To właśnie te obszary stanowią największe wyzwania dzisiejszych czasów i decydują o przewadze konkurencyjnej naszych Klientów.

Wieloletnie doświadczenie prawników obu kancelarii zagwarantują nawet najbardziej wymagającym Klientom kompleksową obsługę i proaktywne reagowanie na ich potrzeby z uwzględnieniem dynamiki zmian rynkowych.

Kancelaria Polowiec i Wspólnicy posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z przemysłem energochłonnym. Kompetencje z zakresu energii, paliw, HSE, odpadów czy prawa medycznego, obejmują zarówno kwestie doradcze, negocjacyjne jak i regulacyjne. Prawnicy kancelarii swoje doświadczenie opierają przede wszystkim na wiedzy o sektorach, z którymi współpracują oraz ograniczeniach jak i aktualnych wyzwaniach regulacyjnych. Ta wiedza i doświadczenie doskonale uzupełnią kompetencje naszego zespołu – mówi Jan Byrski, Partner z kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

Kompetencje nowego zespołu obejmą również wsparcie w podejmowaniu strategicznych decyzji związanych z najistotniejszymi zmianami i wprowadzanymi nowelizacjami oraz ich praktycznymi aspektami. Doświadczenie zawodowe zdobyte we współpracy z różnymi podmiotami, znajomość kontekstu ekonomicznego i legislacyjnego oraz indywidulane podejście do oczekiwań Klienta to niewątpliwe atuty połączonych zespołów. Wsparcie rozwoju biznesu Klientów będzie naszym zdecydowanym priorytetem.

Jesteśmy dumni, mogąc współpracować z tak zróżnicowanym i wyspecjalizowanym zespołem ekspertów z silną pozycją na polskim i międzynarodowym rynku. Wierzę, że wspólnie sprostamy ambitnym wyzwaniom stawianym przez Klientów. Poszerzenie naszej oferty między innymi o cyberbezpieczeństwo, prawo konkurencji, ICT i nowych technologii niewątpliwie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku – mówi Beata Superson-Polowiec, Wspólnik z kancelarii Polowiec i Wspólnicy.