AML/CFT - Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

O specjalizacji

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML/CFT) jest jednym z najbardziej dynamicznych i ryzykownych obszarów regulacyjnych, w szczególności dla podmiotów z branży finansowej. Podmioty, które podlegają pod te regulacje, są pod stałym nadzorem organów państwowych, a realizacja przez nie obowiązków AML/CFT jest skrupulatnie kontrolowana przez te organy.

AML/CFT jest także jednym z priorytetów nadzorczych realizowanych przez organy państwowe, o czym świadczy ilość kontroli, a także częstotliwość i wysokość kar administracyjnych związanych z brakiem zgodności w tym obszarze.

Posiadamy niezbędną wiedzę i kompetencje, aby kompleksowo wspomóc podmioty obowiązane i instytucje finansowe w zarządzaniu ryzykiem regulacyjnym oraz zapewnić zgodność z przepisami prawa w obszarze AML/CFT. Zakończone z sukcesem projekty są tego potwierdzeniem. Zaufaj nam i zadbaj o compliance w swojej organizacji.

Co robimy?
  • przeprowadzamy audyty procesów AML/CFT,
  • prowadzimy szkolenia z zakresu AML/CFT,
  • pomagamy projektować produkty, w tym procesy KYC, zgodnie z regulacjami AML/CFT i potrzebami biznesowymi,
  • udzielamy wsparcia w trakcie kontroli prowadzonej przez organy nadzoru (KNF, GIIF),
  • wdrażamy systemy AML/CFT w instytucji obowiązanej, w tym przygotowujemy niezbędne procedury wewnętrzne,
  • oferujemy doradztwo przy outsourcingu czynności z zakresu AML/CFT,
  • udzielamy bieżącego doradztwa regulacyjnego w obszarze AML/CFT – monitorujemy i informujemy o wszelkich zmianach legislacyjnych w prawodawstwie polskim i unijnym, także na poziomie projektów aktów prawnych.
Korzyści ze współpracy

Wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie w doradztwie podmiotom z branży finansowej. Znamy specyfikę tej branży i charakter jej działalności oraz najczęstsze wyzwania, z jakimi muszą się mierzyć instytucje finansowe. Doradzamy m.in. bankom, zakładom ubezpieczeń, dostawcom innowacyjnych usług płatniczych (Fintech), firmom pośrednictwa finansowego. Jesteśmy na bieżąco z ze wszystkimi regulacjami, jakie dotyczą sektora finansowego.

Posiadamy unikalną wiedzę w zakresie wdrożenia regulacji AML/CFT. Obsłużyliśmy kilkadziesiąt postępowań licencyjnych i kontrolnych z obszaru AML/ CFT, dzięki czemu znamy oczekiwania i wymogi regulatorów w praktyce nadzorczej. Nasze praktyczne podejście pozwala na optymalizacje procesów AML/CFT, które pozostają w zgodzie z wymaganiami regulatorów i wymogami prawa, co pomaga spółkom zaoszczędzić czas i środki na ich opracowanie oraz uniknąć kar administracyjnych.

Wiemy, jak wesprzeć Twoją instytucję w zakresie compliance w zgodzie z celami i strategiami biznesowymi.

Dlaczego warto?
  • znajomość potrzeb i problemów sektora usług finansowych,
  • zaangażowanie ekspertów TKP w procesy legislacyjne – jesteśmy przedstawicielami izb i stowarzyszeń branżowych
  • dziesiątki zrealizowanych z powodzeniem projektów,
  • indywidualne podejście do każdej sprawy, dogłębna analiza problemu oraz umiejętność myślenia out-of-box i dostarczenia nieszablonowe rozwiązań,
  • szeroki i kompleksowy zakres usług,
  • nasze bogate doświadczenie zostało docenione w polskich i międzynarodowych rankingach prawniczych, takich jak: ranking kancelarii prawnych „Rzeczpospolitej”, Chambers Fintech, Legal500 EMEA.
  • regularny monitoring prac legislacyjnych i bieżące informowanie o nadchodzących zmianach w celu zapewnienia organizacjom odpowiedniego czasu na przygotowanie się do nowych obowiązków szybkość działania i reagowania na pojawiające się trudności.

Doradcy

Powiązane artykuły

09 lip 2024

PSD3, PSR3 oraz FiDAR – najczęstsze pytania (Q&A)

W połowie 2023 r. opublikowano pierwsze projekty aktów wchodzących w skład nowego pakietu regulacyjnego dla rynku płatniczego (PSD3, PSR3 oraz FiDAR). Poniżej prezentujemy listę najczęściej pojawiających się pytań wraz z odpowiedziami odnośnie do projektowanych zmian prawnych w tym obszarze. Przygotowane odpowiedzi bazują na aktualnych wersjach opracowywanych aktów i będą na bieżąco aktualizowane zgodnie z postępami w trwających procesach legislacyjnych.