Prawo karne w biznesie

O specjalizacji

Prawo karne odgrywa coraz większą rolę w prowadzeniu biznesu. Ustawodawca wprowadza kolejne, nowe przestępstwa do poszczególnych ustaw regulujących obrót gospodarczy. Przedsiębiorca musi więc liczyć się z poważnymi konsekwencjami błędów i niedopatrzeń. Pomyłka przy decyzji biznesowej może doprowadzić nawet do zakazania przez sąd dalszego prowadzenia działalności gospodarczej. Szczególnie ważne staje się więc odpowiednie zarządzanie ryzykiem odpowiedzialności karnej już na etapie planowania decyzji biznesowych.

Nasza kancelaria wspiera przedsiębiorców w tych kwestiach. Sporządzamy audyty istniejących rozwiązań oraz tworzymy odpowiednie wewnętrzne procedury wykrywania i eliminacji ryzyka przestępstw gospodarczych. Opiniujemy projekty i decyzje biznesowe jeszcze przed ich podjęciem pod kątem poziomu niebezpieczeństwa dla firmy i członków jej organów. Nasi specjaliści od lat zajmują się problemami odpowiedzialności karnej w biznesie. Dysponujemy praktyczną wiedzą w zakresie przeciwdziałania przestępstwom gospodarczym.

Oprócz tego pomagamy podmiotom gospodarczym i osobom fizycznym (członkom organów spółek) w trwających postępowaniach karnych. Każda sprawa jest dla nas szczególna. Z pełnym zaangażowaniem podchodzimy zarówno do obrony członka zarządu przed organami ścigania, jak i do szkolenia handlowców z dopuszczalnych metod handlowych. Rozumiemy codzienne problemy biznesu i dbamy o to, żeby nie było wśród nich problemów z odpowiedzialnością karną.

Co robimy?
 • Reprezentujemy przedsiębiorców pokrzywdzonych przestępstwami gospodarczymi,
 • Bronimy członków zarządów i menadżerów w sprawach karnych gospodarczych i karnych skarbowych,
 • Oceniamy planowane decyzje biznesowe – wskazujemy ryzyka odpowiedzialności karnej,
 • Szkolimy pracowników i kadrę zarządzającą,
 • Prowadzimy wewnętrzne postępowania wyjaśniające,
 • Sprawdzamy i monitorujemy ryzyka związane z reżimem sankcyjnym,
 • Pomagamy tworzyć kompleksowe systemy compliance.
Korzyści ze współpracy

Przedsiębiorcy muszą stale podejmować trudne i skomplikowane decyzje. Wiąże się to z wieloma ryzykami, wśród których szczególnie ważne jest ryzyko naruszenia prawa karnego. Brak należytej staranności może nie tylko nadszarpnąć wizerunek firmy, ale też poważnie zagrozić jej funkcjonowaniu.

Nasi Klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie ze strony doświadczonych adwokatów. Oferujemy wieloaspektowe prowadzenie spraw i projektów biznesowych. Zwracamy uwagę na niebezpieczeństwa odpowiedzialności karnej dla spółek i członków ich organów. Świadczymy pomoc prawną na terenie całego kraju w zależności od potrzeb Klientów.

Doradztwo przy rozwiązywaniu problemów związanych z naruszeniem prawa karnego wymaga praktycznego doświadczenia połączonego ze sprawdzoną wiedzą prawniczą. Bierzemy pod uwagę strukturę organizacyjną, profil działalności i otoczenie biznesowe przedsiębiorców. Stale czuwamy nad bezpieczeństwem prawnym naszych Klientów, dbając o właściwą współpracę z sądami, prokuraturą i organami ścigania. Oferujemy sprawdzone rozwiązania oparte na starannej analizie stanu sprawy i potrzeb Klienta.

Znamy i rozumiemy prawo karne gospodarcze. Robimy wszystko, by zapewnić naszym Klientom właściwą ochronę.

Dlaczego warto?
 • praktyczna, stale pogłębiana wiedza z zakresu prawa karnego gospodarczego,
 • monitoring przepisów i najnowszego orzecznictwa,
 • kompleksowe wsparcie we wszystkich aspektach ryzyk karnych w obszarze biznesu,
 • ponad 20 lat doświadczenia w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców i Klientów indywidualnych,
 • tworzenie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego Klienta,
 • pełna dyspozycyjność i całkowite zaangażowanie w każdą sprawę,
 • umiejętność prostego wytłumaczenia i rozwiązywania nawet najbardziej skomplikowanych problemów,
 • interdyscyplinarność – łączymy doświadczenia specjalistów i autorytetów naukowych z różnych dziedzin prawa.

Doradcy

Powiązane artykuły

10 mar 2023

Łapownictwo menedżerskie – każdy może być ofiarą

Niedawno CBA przypomniało, że 23 lutego obchodzony jest „Ogólnopolski Dzień bez Łapówki”. Korupcja jest jednym z największych zagrożeń dla gospodarki. Spowalnia jej rozwój, utrudnia prowadzenie biznesu i zmniejsza dochody społeczeństwa. Z reguły kojarzy się z urzędnikiem, który przyjmuje łapówki. Mniejsze zainteresowanie budzi jednak korupcja w biznesie. To błąd.