Początkujący przedsiębiorcy już na początku prowadzenia swojego biznesu powinni zadbać o właściwe zabezpieczenie elementów własności intelektualnej. Niestety w praktyce często okazuje się, że kwestie te przechodzą na dalszy plan w zarządzaniu biznesem. Wychodząc naprzeciw, Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej wystosował specjalne programy wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, aby zachęcić ich do zadbania o ochronę własności intelektualnej swoich firm.

Problem ten poruszyliśmy w najnowszym odcinku TKP on air, w którym mec. Anna Sokołowska-Ławniczak wyjaśniła, jak podmioty z sektora MŚP mogą wykorzystać IP do rozwoju swojego biznesu. Z kolei mec. Justyna Sitnikow opowiedziała, jakie są dostępne programy wsparcia finansowego, w tym o programie IP Scan, którego jest wykonawcą. Zachęcamy do kontaktu w tej sprawie justyna.sitnikow@traple.pl. Rozmowę poprowadził mec. Michał Sobolewski.

Z podcastu dowiedzą się Państwo:

  • Dlaczego własność intelektualna stanowi jeden z najważniejszych składników przedsiębiorstwa?
  • Czy własność intelektualna może stanowić przewagę konkurencyjną firmy?
  • W jaki sposób przedsiębiorcy mogą zadbać o ochronę własności intelektualnej?
  • Jakie są dostępne programy wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorców w obszarze ochrony własności intelektualnej firmy?

Zapraszamy do wysłuchania odcinka. 🎧