O balansie w zarządzaniu i doradzaniu

16 cze 2021

W najnowszym numerze ICAN Management Review ukazał się raport „Przywództwo odporne na kryzys”. Materiał powstał na bazie rozmów z polskimi liderami, którzy wypracowali własne recepty na skuteczne przeprowadzenie swoich organizacji przez trudne czasy pandemii i przygotowali je do wyzwań nadchodzącej rzeczywistości. Częścią tej publikacji jest artykuł o przywództwie w organizacji świadczącej usługi profesjonalne, jaką jest kancelaria prawna, w którym swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się prof. INP PAN, dr hab. Paweł Podrecki oraz adwokat Xawery Konarski.

Obecna sytuacja dotknęła wiele firm, które musiały zmienić swój model biznesowy lub zacząć funkcjonowanie zupełnie od nowa. Także kancelarie prawne, tak samo jak inne przedsiębiorstwa, napotkały na swojej drodze wiele wyzwań.

Profesjonalne organizacje wyróżniają się elastycznością i zdolnością do obserwowania rynku, na podstawie której potrafią wyciągać wnioski i wdrażać je w swoje działanie. Rozwiązania, które teraz wydają się innowacyjne, już niedługo okażą się niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw. Dlatego tak ważne jest umiejętne reagowanie na potrzeby rynku i łączenie usług prawnych z szeroko rozumianym doradztwem. Sposoby, które wykorzystuje w swoim zarządzaniu kancelaria TKP, są przykładem tego jak scalać różne dziedziny działania w obrębie funkcjonowania jednej organizacji.

Ostatnie miesiące były dużym wyzwaniem pomiędzy zarzadzaniem organizacją, jej zmianą, zarówno wewnątrz jak na zewnątrz, jak i bieżącym doradzaniu Klientom w tych dynamicznych i niepewnych czasach. Między innymi o tym można przeczytać w wywiadzie opublikowanym w majowym ICAN Management Review.

ICAN Management Review