Powrót

Joanna Dworak

Radca prawny, Senior Associate,

Warszawa
joanna.dworak@traple.pl

Ekspert prawny w zakresie prawa IT z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym. Klientom kancelarii doradza w ramach praktyki TMT i zespołu IT-Telco. Specjalizuje się w prawie nowych technologii i prawie autorskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, w szczególności z branży IT, w świadczeniu usług doradztwa prawnego w zakresie prawa własności intelektualnej, w tym prawa autorskiego, a także prawa zamówień publicznych, obrotu nieruchomościami oraz prawa cywilnego. Koordynowała obsługę prawną dużej spółki giełdowej z sektora IT, doradzając przy zawieraniu i realizacji projektów wdrożeniowych, umów serwisowych, maintenance, licencyjnych. Brała udział w audytach z zakresu uprawnień prawnoautorskich, prowadzi również szkolenia z tej tematyki. Doświadczony negocjator kompleksowych kontraktów IT zarówno z podmiotami krajowymi, jak i zagranicznymi. Doradza klientom także w przypadkach upadłości i restrukturyzacji w branży IT. Doświadczenie zawodowe zdobywała w spółce telekomunikacyjnej i kancelarii specjalizującej się w obsłudze podmiotów z sektora IT.

Prelegent w szkoleniach z zakresu ochrony praw autorskich i wykonywania umów IT. Współautorka i komentatorka artykułów z tematyki rozwiązywania sporów w kontraktach IT.

Jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aplikację radcowską odbyła w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie.

Biegle posługuje się językiem angielskim.

Czytaj więcej