Kamila Dymek

Aplikantka adwokackaJunior Associate

Bio

Aplikantka adwokacka specjalizująca się w zakresie prawa nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki kontraktów IT. W Kancelarii uczestniczy w pracach praktyki TMT w ramach zespołu IT-Tech i Zamówień Publicznych. Posiada doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego na rzecz podmiotów z branży IT, mediów i telekomunikacji.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Prawo. Stypendystka unijnego programu wymiany studenckiej Erasmus+ na Uniwersytecie Stambulskim. W 2022 r. uzyskała także tytuł inżyniera na kierunku Informatyka. Aplikantka adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Uzyskała certyfikat AgilePM Foundation w zakresie zarządzania projektami w metodykach zwinnych.

Biegle posługuje się językiem angielskim.


Powiązane newsy

Aktualności 1
18 lis 2022

Kolejny wykład TKP Academy Open

Wszystkich miłośników prawa nowych technologii zapraszamy już w najbliższą środę (23 XI) na drugi wykład online z cyklu TKP Academy Open, pt. „Podstawy technologii blockchain – aspekty techniczne i prawne… ale konkretnie”.

Blog 3
18 gru 2023

Czy dostawcy narzędzi AI obronią swoich klientów przed pozwami o naruszenie praw własności intelektualnej?

Kwestia praw autorskich do wytworów sztucznej inteligencji to jeden z głównych obszarów ryzyka, z jakim borykają się przedsiębiorcy korzystający z AI w ramach prowadzonej działalności. Ich obawy szybko zostały dostrzeżone przez niektórych dostawców systemów. W ostatnim czasie wielu z nich promuje swoje rozwiązania, wprowadzając mechanizmy zmierzające do zabezpieczenia użytkowników przed potencjalnymi naruszeniami praw autorskich. Do tak reklamowanych narzędzi należy jednak podchodzić z należytą ostrożnością, gdyż oferowana ochrona ma swoje ograniczenia i wymaga zazwyczaj spełnienia szeregu dodatkowych warunków.

16 maj 2022

Czy blockchain zrewolucjonizuje komunikację z klientem? Rośnie popularność trwałego nośnika opartego na technologii „łańcucha bloków”

Blockchain kojarzony jest głównie jako technologia leżąca u podstaw znanej kryptowaluty. Jego potencjał jest jednak znacznie większy, na co wskazuje coraz więcej zastosowań w różnych sektorach gospodarki. Wprowadzenie blockchaina w odniesieniu do trwałego nośnika zostało już pozytywnie ocenione przez Prezesa UOKiK. Dla dostawców tej technologii otwiera to drogę do tworzenia takich rozwiązań lub dostosowywania istniejących i oferowania ich szerokiemu gronu podmiotów z wielu różnych branż.

20 lut 2022

Usługi telekomunikacyjne dla osadzonych – planowane ciche upaństwowienie rynku

Proponowane zmiany trzech ustaw – ustawy o Służbie Więziennej, Kodeksu karnego wykonawczego oraz Prawa zamówień publicznych – w połączeniu zrewolucjonizują świadczenie usług telekomunikacyjnych w zakładach karnych i aresztach śledczych. Wprowadzenie przepisów w projektowanym kształcie w zasadzie zamknie rynek w sektorze usług telekomunikacyjnych świadczonych dla osadzonych.

Poznaj nasz zespół