Kamila Dymek

Aplikantka adwokackaAssociate

Bio

Aplikantka adwokacka specjalizująca się w zakresie prawa nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki kontraktów IT i prawnych aspektów sztucznej inteligencji. W Kancelarii uczestniczy w pracach praktyki TMT w ramach zespołu IT-Tech i Zamówień Publicznych. Posiada doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego na rzecz podmiotów z branży IT, mediów i telekomunikacji.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Prawo. Stypendystka unijnego programu wymiany studenckiej Erasmus+ na Uniwersytecie Stambulskim. W 2022 r. uzyskała także tytuł inżyniera na kierunku Informatyka. Aplikantka adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Uzyskała certyfikat AgilePM Foundation w zakresie zarządzania projektami w metodykach zwinnych.

Biegle posługuje się językiem angielskim.


Powiązane newsy

Publikacje 1
24 kwi 2024

Przewodnik po sztucznej inteligencji 2024

AI odmieniane jest przez wszystkie możliwe przypadki, natomiast wyjątkowość Przewodnika wynika z faktu, iż stworzyli go eksperci Grupy Roboczej AI IAB Polska. Nie można znaleźć lepszej rekomendacji niż praktyczny warsztat i szerokie doświadczenie autorów!

Aktualności 1
18 lis 2022

Kolejny wykład TKP Academy Open

Wszystkich miłośników prawa nowych technologii zapraszamy już w najbliższą środę (23 XI) na drugi wykład online z cyklu TKP Academy Open, pt. „Podstawy technologii blockchain – aspekty techniczne i prawne… ale konkretnie”.

Blog 5
09 lip 2024

Czy tworzenie tzw. cheat software jest legalne? – długo wyczekiwana opinia rzecznika generalnego TSUE

W świecie gier, legalność oprogramowania typu cheat software służącego do „ulepszania” lub ułatwiania gry (zwykle w formie wtyczek), wciąż pozostaje przedmiotem debaty. W ostatnio wydanej opinii prawnej (z dnia 25 kwietnia 2024 r. w sprawie C-159/23; Sony Computer Entertainment Europe Ltd przeciwko Datel Design and Development Ltd, Datel Direct Ltd) rzecznik generalny TSUE Maciej Szpunar stwierdził, że tworzenie takich wtyczek nie narusza praw autorskich twórców gier. To ważne objaśnienie może mieć jednak negatywny skutek uboczny – może zachęcać do dalszych innowacji i inwestycji w „ulepszenia” gier oraz inne oprogramowanie borykające się z podobnymi problemami prawnymi, potencjalnie wpływając na całą branżę IT.

29 lut 2024

Programisto, czy nadal „tworzysz”? Prawa autorskie a korzystanie z Copilot i innych narzędzi AI wspierających tworzenie oprogramowania

Rzeczywistość, w której ludzie powszechnie wykorzystują sztuczną inteligencję (AI) w codziennej pracy, stała się faktem. Już ponad 90% programistów deklaruje, że podczas tworzenia oprogramowania korzysta z narzędzi AI, takich jak ChatGPT, Microsoft Copilot czy Github Copilot. Równolegle wśród prawników wciąż toczą się dyskusje na temat praw autorskich do rezultatów powstałych przy pomocy systemów AI.

18 gru 2023

Czy dostawcy narzędzi AI obronią swoich klientów przed pozwami o naruszenie praw własności intelektualnej?

Kwestia praw autorskich do wytworów sztucznej inteligencji to jeden z głównych obszarów ryzyka, z jakim borykają się przedsiębiorcy korzystający z AI w ramach prowadzonej działalności. Ich obawy szybko zostały dostrzeżone przez niektórych dostawców systemów. W ostatnim czasie wielu z nich promuje swoje rozwiązania, wprowadzając mechanizmy zmierzające do zabezpieczenia użytkowników przed potencjalnymi naruszeniami praw autorskich. Do tak reklamowanych narzędzi należy jednak podchodzić z należytą ostrożnością, gdyż oferowana ochrona ma swoje ograniczenia i wymaga zazwyczaj spełnienia szeregu dodatkowych warunków.

16 maj 2022

Czy blockchain zrewolucjonizuje komunikację z klientem? Rośnie popularność trwałego nośnika opartego na technologii „łańcucha bloków”

Blockchain kojarzony jest głównie jako technologia leżąca u podstaw znanej kryptowaluty. Jego potencjał jest jednak znacznie większy, na co wskazuje coraz więcej zastosowań w różnych sektorach gospodarki. Wprowadzenie blockchaina w odniesieniu do trwałego nośnika zostało już pozytywnie ocenione przez Prezesa UOKiK. Dla dostawców tej technologii otwiera to drogę do tworzenia takich rozwiązań lub dostosowywania istniejących i oferowania ich szerokiemu gronu podmiotów z wielu różnych branż.

20 lut 2022

Usługi telekomunikacyjne dla osadzonych – planowane ciche upaństwowienie rynku

Proponowane zmiany trzech ustaw – ustawy o Służbie Więziennej, Kodeksu karnego wykonawczego oraz Prawa zamówień publicznych – w połączeniu zrewolucjonizują świadczenie usług telekomunikacyjnych w zakładach karnych i aresztach śledczych. Wprowadzenie przepisów w projektowanym kształcie w zasadzie zamknie rynek w sektorze usług telekomunikacyjnych świadczonych dla osadzonych.

Poznaj nasz zespół