Karolina Potrawka

Radca prawnySenior Associate

Bio

W kancelarii uczestniczy w pracach praktyki prawa gospodarczego i doradztwa korporacyjnego. Specjalizuje się w prawie gospodarczym oraz prawie nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki fuzji oraz umów. Doświadczenie zawodowe zdobywała w krakowskich kancelariach oraz jako wewnętrzny prawnik jednej z czołowych spółek oferujących usługi informatyczne. Uczestniczyła w wielu projektach z zakresu doradztwa transakcyjnego oraz procesach audytowych, również z elementami transgranicznymi. Współpracowała z międzynarodowymi zespołami przy pracach obejmujących wdrażanie rozwiązań informatycznych. Doradza klientom w kwestiach związanych z bieżącą obsługą prawną spółek, pomagając w doborze optymalnych rozwiązań.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego. Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.

Posługuje się językiem angielskim i francuskim.


Powiązane newsy

Aktualności 1
29 cze 2023

Jak przygotować się do uruchomienia start-upu?

W najnowszym odcinku TKP on air mec. Michał Sobolewski rozmawia z gośćmi, którzy na co dzień wspierają twórców innowacji, o początkach działalności start-upów.

Blog 2
26 wrz 2023

Zmiany dotyczące reorganizacji transgranicznych spółek wynikające z implementacji dyrektywy 2019/2121

5 września 2023 r. weszły w życie zmiany Kodeksu spółek handlowych implementujące do polskiego porządku prawnego elementy Dyrektywę 2019/2121 z dnia 27 listopada 2019 r. zmieniającej dyrektywę (UE) 2017/1132 w odniesieniu do transgranicznego przekształcania, łączenia i podziału spółek. Nowelizacja stanowi kolejny etap wdrażania tzw. pakietu prawa spółek. Zmiany są kolejnym krokiem zmierzającym do ułatwienia wewnątrzwspólnotowej mobilności spółek w ramach realizacji unijnej swobody przedsiębiorczości.

18 wrz 2023

Ulepszenia dla środowiska prawnego i instytucjonalnego dla przedsiębiorców w Polsce

Trwają prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ulepszenia środowiska prawnego i instytucjonalnego dla przedsiębiorców. Ich celem jest ułatwienie prowadzenia działalności w Polsce poprzez uproszczenie stosowanych procedur i wymogów. Poza najważniejszymi zmianami związanymi z procedurą administracyjną oraz cywilną, zmierzającymi do promocji polubownych sposobów rozwiązywania sporów, ustawa wprowadzi szereg rozwiązań związanych stricte z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce.

Podcast 1
29 cze 2023

Jak przygotować się do uruchomienia start-upu?

W najnowszym odcinku TKP on air mec. Michał Sobolewski rozmawia z gośćmi, którzy na co dzień wspierają twórców innowacji, o początkach działalności start-upów.

Poznaj nasz zespół