Mateusz Jagodziński

Radca prawnyAssociate

Bio

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i korporacyjnym, w prawie innowacji finansowych (FinTech) oraz AML. W Kancelarii uczestniczy w pracach zespołu Technologie Media Telekomunikacja, doradzając podmiotom z sektora FinTech, w szczególności w zakresie prawa instytucji finansowych i prawa usług płatniczych, w tym w zakresie postępowań licencyjnych.

W ramach praktyki zawodowej zajmował się głównie bieżącą obsługą prawną przedsiębiorstw, prawem korporacyjnym oraz prawem procesowym. Prowadził również projekty związane z transformacjami spółek handlowych oraz uczestniczył w procesach M&A. Przez kilka lat pracował także jako prawnik wewnętrzny w instytucjach płatniczych, gdzie m.in. wspierał te instytucje w postępowaniach przed organami nadzoru (KNF, GIIF) oraz doradzał przy wdrażaniu szeregu procedur wewnętrznych (AML, kontrola wewnętrzna).

Radca Prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prowadzi także działalność dydaktyczną na wyższej uczelni.

Posługuje się językiem angielskim.


Powiązane newsy

Aktualności 1
01 gru 2022

Chambers Fintech Legal 2023

Zespół FinTech kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy po raz 4. z rzędu został wyróżniony w prestiżowym rankingu najlepszych kancelarii Chambers and Partners FinTech Legal in Poland 2022 (Band 2).
 
Sukcesy naszych zespołów satysfakcjonują nas tym bardziej, że są dowodem na świetnie dobrane składy eksperckie, ale przede wszystkim jak bezprecedensowe są sprawy, nad którymi pracujemy w kancelarii.
 
Serdeczne gratulacje składamy na ręce szefa praktyki adw. prof. UEK Jana Byrskiego, który otrzymał indywidualne wyróżnienie (Band 1), oraz dla całego zespołu.

Wydarzenia 1
13 paź 2022

Przegląd aktualności regulacyjnych dla sektora FinTech

Zapraszamy na szkolenie w temacie: „Przegląd aktualności regulacyjnych dla sektora FinTech” organizowane przez specjalistów kancelarii prawnej Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

Poznaj nasz zespół