Patrycja Gierdal

Aplikantka adwokackaJunior Associate

Bio

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego oraz prawa własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa znaków towarowych, a także w sprawach dotyczących ochrony dóbr osobistych i prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji. W kancelarii bierze udział w pracach zespołu prawa własności przemysłowej i zarządzania marką w ramach praktyki własności intelektualnej.

Uczestniczy w prowadzeniu postępowań przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz Urzędem Patentowym RP, jak również przed sądami powszechnymi, w tym sądami własności intelektualnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach w Toruniu oraz Warszawie.

Aplikantka adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa własności przemysłowej na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów ukończyła roczną Szkołę Prawa Porównawczego (Comparative Law School) prowadzoną przez zagranicznych wykładowców. Uczestniczka wielu ogólnopolskich konferencji naukowych z zakresu prawa karnego i prawa własności intelektualnej.

Doradza klientom w języku polskim i angielskim. Uczy się języka włoskiego.


Powiązane newsy

Aktualności 1
18 maj 2022

Zakończyliśmy I edycję TKP Academy

I edycja TKP Academy – Student Program przeszła już do historii. 

Blog 1
09 gru 2021

Zrzut ekranu archiwalnej strony internetowej jako wiarygodny dowód w sprawie o unieważnienie wzoru wspólnotowego – wyrok Sądu UE T-823/19

W dniu 20 października 2021 r. Sąd UE wydał wyrok w sprawie o sygn. akt T-823/19, w którym wskazał, że zrzut ekranu bloga internetowego może być potraktowany jako dowód w sprawie o unieważnienie wzoru wspólnotowego, a abstrakcyjna i teoretyczna możliwość manipulacją treści strony internetowej, w tym antydatowania wpisów, nie wystarczy do podważenia wiarygodności takiego dowodu.

Podcast 2
20 paź 2022

Czy należy walczyć z podróbkami?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, z której dowiedzą się Państwo m. in. : jaka jest skala handlu podróbkami, dlaczego należy walczyć z procederem podróbkowym, jak chronić swoje produkty przed podrabianiem,  

31 mar 2022

Czy NFT zrewolucjonizuje prawo własności intelektualnej?

W premierowym odcinku podcastu TKP on air eksperci rozmawiają o fenomenie, jakim stały się niewymienialne tokeny oparte na technologii blockchain (NFT) i o tym co sprawiło, że stały się aż tak popularne. Zastanawiają się, czemu NFT przyciąga inwestorów oraz jak właściwie można je wykorzystać.

Poznaj nasz zespół