Piotr Orłowski

Legal Trainee

Bio

Specjalizuje się w prawie nowych technologii i prawie gospodarczym. Wśród jego zainteresowań znajduje się także prawo własności intelektualnej, a w szczególności prawo autorskie. W Kancelarii uczestniczy w pracach zespołu Technologie Media Telekomunikacja, doradzając podmiotom z sektora FinTech i InsurTech. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawnych w Warszawie i Częstochowie.

Student IV roku kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas studiów prowadził zajęcia dodatkowe dla studentów z prawa cywilnego materialnego w ramach Koła Naukowego Prawa Cywilnego UJ. Aktywnie uczestniczy w działalności kół naukowych.

Klientom doradza w języku polskim i angielskim.


Powiązane newsy

Publikacje 1
26 kw. 2022

Blockchain w Polsce. Wersja 2.0

Blockchai Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji opublikowała raport „Blockchain w Polsce. Wersja 2.0”. Opracowanie przygotowane zostało przy udziale przedstawicieli biznesu oraz instytucji publicznych.
 
Wśród autorów znaleźli się również prawnicy naszej kancelarii. Agnieszka Wachowska omawia systemy wykorzystujące technologię blockchain już wdrożoną na rynku polskim, natomiast prof. UEK Jan Byrski, PhD hab., Karol Juraszczyk oraz Piotr Orłowski opracowali część dotyczącą stablecoins w świetle projektowanych zmian prawnych oraz aktualnych przepisów dotyczących pieniądza elektronicznego.
 
Zapraszamy do lektury! Pełna wersja raportu dostępna jest tutaj

Aktualności 1
05 wrz 2022

Poland business run 2022

Jak co roku drużyny TKP wzięły udział w charytatywnym biegu Poland Business Run. Celem inicjatywy jest zebranie środków dla osób, które na co dzień zmagają się z problemami niepełnosprawności i potrzebują wsparcia.

Wydarzenia 1
21 wrz 2022

Legal FinTech 2022. Wyzwania prawne w sektorze innowacji finansowych

O tym, jak wyglądają aktualne ramy prawne w przestrzeni fintech oraz z czym przyjdzie się zmierzyć instytucjom finansowym w kontekście zmian, jakie są planowane w najbliższym czasie – porozmawiamy na jutrzejszej konferencji „Legal FinTech 2022. Wyzwania prawne w sektorze innowacji finansowych”.

Podcast 1
20 paź 2022

Crowdfunding w nowej odsłonie. Jakie zmiany wprowadzają najnowsze regulacje prawne?

W listopadzie ubiegłego i lipcu bieżącego roku ogłoszono przepisy regulujące crowdfunding udziałowy i pożyczkowy. Ostateczne stosowanie nowych regulacji dla platform crowdfundingowych ma nastąpić od 11 listopada 2022 roku (chociaż Komisja Europejska pracuje obecnie nad przedłużeniem tego terminu). Celem zmian jest przede wszystkim przyspieszenie rozwoju rynku finansowania społecznościowego dla przedsiębiorstw oraz oparcie tego rynku na jednolitych zasadach w całej UE. Nowe regulacje m. in.  wprowadzają szereg obowiązków ciążących na dostawcach usług finansowania społecznościowego (właścicielach platform crowdfundingowych), w tym wymóg uzyskania zezwolenia od KNF na działalność w takim charakterze, ustanawiają środki mające chronić inwestorów oraz określają kto i na jakich zasadach może finansować swój projekt w oparciu o crowdfunding udziałowy i pożyczkowy.

Tym tematem rozpoczynamy II sezon podcastu „TKP on air. Prawo. Biznes. Technologia”. Do udziału w nim mec. Michał Sobolewski zaprosił mec. Karola Juraszczyka i Piotra Orłowskiego z zespołu Innowacji finansowych (FinTech) kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

Z podcastu dowiedzą się Państwo:

  • Na czym polega crowdfunding i jakie są jego rodzaje?
  • Jak na rynek finansowania społecznościowego wpłynie rozporządzenie ECSP i polska ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom?
  • Jakie wymagania dla dostawców usług finansowania społecznościowego wprowadzają nowe przepisy?
  • W jaki sposób i na jakich zasadach można uzyskiwać finansowanie dla swojego przedsiębiorstwa poprzez crowdfunding?

Poznaj nasz zespół