Beata Matusiewicz-Kulig i dr Anna Sokołowska-Ławniczak będą reprezentować nasz zespół Prawa Własności Intelektualnej na corocznym spotkaniu International Trademark Association (INTA) w Atlancie w dniach 18-22 maja.

Każdego roku w spotkaniach INTA uczestniczy kilka tysięcy profesjonalistów z całego świata: prawników, specjalistów ds. własności intelektualnej, przedstawicieli biznesu i środowisk akademickich, którzy wspólnie dyskutują i wymieniają się wiedzą oraz doświadczeniami.

Doroczne spotkanie INTA odbywa się w Atlancie, gdzie swoją siedzibę ma jedna z najsilniejszych marek – Coca-Cola. Tematem przewodnim programu INTA 2024 jest „The Business of Innovation”. Debaty skupią się na tym, jak kreatywność, zmiany i technologia przekształcają sposób, w jaki specjaliści ds. własności intelektualnej prowadzą działalność.

Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz legalnie korzystać z cudzego utworu lub planujesz upoważnić inną osobę do korzystania z Twojej twórczości, zapoznaj się z dzisiejszym IP Insights!

Dowiedz się więcej

Czy udostępnienie w pokojach hotelowych (i w siłowniach) telewizorów z doprowadzonym retransmitowanym sygnałem z hotelowej sieci kablowej to publiczne udostępnianie?

Dowiedz się więcej

Specjalistka ds. IP mec. Justyna Sitnikow została wpisana na listę wykonawców IP Scan. Tym samym dołączyła do grona kilkudziesięciu ekspertów w Polsce, którzy przy wsparciu Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej mają możliwość realizacji usługi IP Scan, dofinasowanej przez EUIPO. 

Usługa IP Scan dostępna jest w Polsce od początku kwietnia. Umożliwia ona przedsiębiorcom identyfikację poziomu ochrony własności intelektualnej w organizacji. Pozwala sprawdzić, jak wykorzystywany jest aktualny potencjał #IP w firmie oraz w jaki sposób można go ulepszyć.

W ramach usługi wykonawca IP Scan przygotowuje raport, w którym przedstawia informacje i rekomendacje dot. zakresu ochrony znaków towarowych, wzorów przemysłowych, wynalazków oraz poziomu tajemnicy przedsiębiorstwa. Dostarcza wskazówek, jak zarejestrować i wykorzystać własność intelektualną, którą posiada firma na obecnym etapie oraz w przyszłości.

Usługa IP Scan jest dofinansowywana przez EUIPO. Podmioty z sektora MŚP otrzymują 90% zwrotu kosztów. Wymóg stanowi otrzymanie vouchera na wykonanie usługi IP Scan (wniosek składany w EUIPO) i realizacja usługi przez akredytowanego wykonawcę.

Przedsiębiorca, zainteresowany udziałem w IP Scan, powinien podjąć współpracę z akredytowanym wykonawcą usługi IP Scan, który przeprowadzi go przez cały proces.

Usługa IP Scan jest częścią programu dotacji na zgłaszanie znaków towarowych, wzorów przemysłowych i wynalazków – Fundusz dla MŚP.

Więcej o programie piszemy w naszym alercie: https://www.traple.pl/wp-content/uploads/2024/01/aktualizacja-2024-legal-alert-fundusz-dla-msp-1.pdf

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z mec. Justyną Sitnikow: justyna.sitnikow@traple.pl

Dowiedz się więcej

Trwają prace nad uregulowaniem sektora kryptoaktywów. Już za kilka miesięcy zacznie obowiązywać część przepisów unijnego rozporządzenia MICA. Z kolei w marcu tego roku Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt ustawy o kryptoaktywach.

O tym, jakie zmiany szykują się na rynku kryptoaktywów, mówią w najnowszym odcinku podcastu TKP on air eksperci zespołu FinTech: mec. Przemysław Janczak i Igor Sobieski.

Z podcastu dowiedzą się Państwo:

✔️ Dlaczego prawodawca postanowił uregulować rynek kryptoaktywów?

✔️ Jakie są główne założenia i kontrowersje wokół nowych aktów prawnych?

✔️ Jakie obowiązki i wymogi zostaną nałożone na podmioty obecne na rynku krypto?

✔️ Czy na nowych przepisach zyskają inwestorzy?

Zapraszamy do wysłuchania odcinka.

Dowiedz się więcej

Dzisiejsze wydanie poświęcone jest problematyce rzeczywistego używania dwóch innych, rzadziej spotykanych rodzajów znaków – znaków wspólnych i gwarancyjnych.

Dowiedz się więcej

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji rankingu Media Law International, kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy po raz kolejny uzyskała status Tier 1 i została uznana za jedną z najczęściej rekomendowanych firm prawniczych!

Od redakcji:
„Kładąc szczególny nacisk na reklamę, media i prawo promocyjne, kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy skupia czołowych ekspertów z branży. Mówiąc o kancelarii, jeden z klientów stwierdził, że „zasługuje ona na miejsce wśród najbardziej cenionych podmiotów w Polsce”. Prawnicy kancelarii często doradzają polskiemu rządowi w kwestiach prawnych związanych z reformami legislacyjnymi. Praktyka doradza wielu polskim i zagranicznym podmiotom działającym w branży”.

Doceniamy to wyróżnienie!

Serdecznie gratulujemy zespołowi MCE:
Xawery Konarski,
dr Piotr Wasilewski,
Anna Jelińska-Sabatowska,
Arkadiusz Baran,
Dariusz Krzak,
Bartłomiej Łącki,
Małgorzata Soppa-Garstecka,
Dominik Gabor,
Agnieszka Stasikiewicz,
Anna Ramotowska.

Wielkie brawa dla całego zespołu za ogromną pracę i zaangażowanie!

Pełny ranking dostępny na stronie Media Law International: https://www.medialawinternational.com/poland.html  

Dowiedz się więcej

Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym Newsletterem FinTech, który szczególnie kierujemy do sektora instytucji finansowych.

Dowiedz się więcej

W dzisiejszym wydaniu IP Insights zagłębiamy się w specyfikę używania znaków towarowych poza obszarem UE. Rozpoczniemy od Stanów Zjednoczonych, gdzie utrzymanie rejestracji wymaga dodatkowych działań.

Dowiedz się więcej

Amazon zobowiązany do niezwłocznego wdrożenia repozytorium reklam!  

Dowiedz się więcej

Z dumą informujemy, że kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy została wyróżniona w 5 obszarach praktyk przez The Legal 500 (Legalease) EMEA 2024!

Dowiedz się więcej

Opublikowano Rozporządzenie w sprawie przejrzystości i targetowania reklamy politycznej. 

Dowiedz się więcej