Zwalczanie handlu towarami podrobionymi

O specjalizacji

Od wielu lat współpracujemy z największymi, znanymi markami, zapewniając im efektywną ochronę oznaczeń i produktów. Współprace te nierozerwalnie wiążą się z koniecznością zwalczania handlu towarami podrobionymi. Doskonale rozumiemy, jak powszechny jest to problem i znamy odpowiednie instrumenty prawnej do jego skutecznej eliminacji.

Dobrze znamy realia polskiego systemu prawnego. Wiemy, na co zwrócić uwagę, aby ochrona przyniosła oczekiwane rezultaty. Współdziałamy także z odpowiednimi organami w celu ścigania naruszeń. W postępowaniach karnych pomagamy strategicznie dobrać rodzaj postępowania do konkretnej sytuacji Klienta.

W toku praktyki mieliśmy okazję pracować z przedsiębiorstwami, reprezentującymi bardzo różne branże. Doświadczenie nauczyło nas, że niezależnie od branży, czy wielkości firmy, efektywna ochrona oznaczeń i produktów jest możliwa. Aby jednak nie narażać marki na straty finansowe i wizerunkowe, warto powierzyć te kwestie ekspertom.

Co robimy?
  • prowadzimy postępowania przed organami celnymi – kompleksowo od „zatrzymania do zniszczenia”,
  • negocjujemy ugody z naruszycielami,
  • koordynujemy postępowania celne wewnątrz całej Unii Europejskiej oraz prowadzimy szkolenia dla urzędników celnych,
  • prowadzimy postępowania karne przed sądami w całej Polsce oraz monitorujemy działania policji i prokuratury, aby być na bieżąco z podejściem tych organów do spraw podrabiania znaków towarowych,
  • kompleksowo prowadzimy postępowania przed sądami cywilnymi w sprawach związanych z handlem towarami podrobionymi.
Korzyści ze współpracy

Zapobieganie handlowi podróbkami i walka z jego skutkami jest jednym z przejawów odpowiedzialności przedsiębiorstwa. Handel towarami podrobionymi może skutecznie utrudnić rozwój firmy i negatywnie wpłynąć na jej renomę, budowaną zwykle latami. Pomoc specjalistów, wdrożona na odpowiednio wczesnym etapie, skutecznie minimalizuje ryzyko wystąpienia tego typu konsekwencji.

Zapewniamy naszym Klientom profesjonalną, wieloaspektową pomoc. Przejmujemy całość formalności, nie zapominając przy tym o aspektach wizerunkowych. Wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań przed organami celnymi na terenie całej UE.

Nasi specjaliści profesjonalnie reprezentują Klientów także przed sądami. Zespół adwokatów, radców prawnych i rzeczników patentowych ma ogromne doświadczenie procesowe w dziedzinie własności intelektualnej.

Wiemy, jak bronić naruszonych praw naszych Klientów i robimy to bardzo skutecznie.

Dlaczego warto?
  • praktyczna znajomość realiów rynku towarów podrobionych i specyfiki jego funkcjonowania,
  • dogłębna wiedza z zakresu prawa własności intelektualnej i przemysłowej oraz innych gałęzi prawa, powiązanych z ochroną marki,
  • wieloletnie doświadczenie w ochronie marek, w tym również marek luksusowych,
  • stały kontakt i bieżący dostęp do aktualnego statusu sprawy,
  • pełna odpowiedzialność za wdrożone rozwiązania.

Doradcy

Powiązane artykuły

07 lis 2023

Uwaga na podrobione leki, czyli dlaczego i jak przeciwdziałać handlowi podróbek

Po raz kolejny w podcaście TKP on air poruszyliśmy temat walki z towarami podrobionymi. Dane statystyczne pokazują, że proceder ten wciąż jest jednym z najczęstszych przestępstw przeciwko prawu własności intelektualnej. Co istotne, naruszenie prawa do znaku stanowi zagrożenie nie tylko dla właścicieli marek, ale także dla konsumentów, zwłaszcza jeśli użyją podrobionego produktu spożywczego, kosmetyku czy leku. I chociaż społeczna świadomość problemu rośnie, to wraz z nią też skala i sposób organizacji działalności przestępczej. 

18 paź 2022

Czy technologia NFT rozwiąże problem podrabianych towarów?

W przestrzeni publicznej coraz częściej możemy się spotkać z pojęciem NFT (z ang. non-fungible token), czyli – upraszczając – jednostką danych zapisaną w blockchainie (bazie danych, na której opierają się kryptowaluty).