Igor Sobieski

Junior Associate

Bio

Specjalizuje się w prawie innowacji finansowych (FinTech) oraz ochronie informacji, w tym danych osobowych. W Kancelarii uczestniczy w pracach praktyki TMT, doradzając podmiotom z sektora FinTech, w szczególności w obszarze regulacyjnych aspektów działalności instytucji finansowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych we Wrocławiu oraz w Warszawie, gdzie zajmował się kompleksową obsługą prawną podmiotów z sektora finansowego w zakresie regulacji rynku kapitałowego, prawa bankowego oraz FinTech, doradzając w ramach bieżącej działalności tych podmiotów, jak również przy reprezentacji przed sądami oraz innymi organami państwowymi, w tym przed Komisją Nadzoru Finansowego. Posiada także doświadczenie w zakresie prawa własności intelektualnej oraz przemysłowej, prawa IT i gamedev, ochrony danych osobowych oraz ochrony dóbr osobistych. Brał również udział w transakcjach fuzji i przejęć podmiotów z branży przemysłowej i technologicznej oraz w negocjacjach umów z polskim, jak i zagranicznymi kontrahentami klientów.

Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył również Szkołę Prawa Nowych Technologii (IT&TMT), prowadzoną przez Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugo Grocjusza. Brał udział w licznych szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez Izbę Domów Maklerskich oraz Instytut Szkoleń Prawa Bankowego. Współautor publikacji w Monitorze Prawa Bankowego.

Biegle posługuje się językiem angielskim.


Powiązane newsy

Podcast 1
16 kwi 2024

Regulacje sektora kryptoaktywów – jak wpłyną na inwestorów i branżę?

Trwają prace nad uregulowaniem sektora kryptoaktywów. Już za kilka miesięcy zacznie obowiązywać część przepisów unijnego rozporządzenia MICA. Z kolei w marcu tego roku Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt ustawy o kryptoaktywach. O tym, jakie zmiany szykują się na rynku kryptoaktywów, mówią w najnowszym odcinku podcastu TKP on air eksperci zespołu FinTech: mec. Przemysław Janczak i Igor Sobieski.

Poznaj nasz zespół