Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

O specjalizacji

Naszą specjalizacją jest polskie oraz europejskie prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, w zakresie których udzielamy kompleksowej obsługi prawnej na najwyższym poziomie merytorycznym.

Bieżącą pracę dla Kancelarii wykonują czołowi krajowi eksperci z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Kancelaria świadczy pomoc prawną na rzecz największych podmiotów gospodarczych działających na terenie Polski i jest angażowana do najtrudniejszych spraw z zakresu prawa pracy. O wysokiej jakości merytorycznej usług świadczy zarówno fakt, iż do grona jej klientów zaliczają się najlepsze, polskie oraz międzynarodowe, kancelarie prawnicze, jak również to, że nasi prawnicy przygotowali szereg opinii z zakresu prawa pracy na rzecz Ministerstwa Prawa Pracy i Polityki Społecznej, Głównego Inspektoratu Pracy oraz Rady Dialogu Społecznego. Nasze usługi zawsze obejmują najwyższej jakości pomoc prawną, ze szczególnym naciskiem na wszelką możliwą pomoc w projektach klientów. Celem firmy jest pełna realizacja życzeń klientów oraz ich satysfakcja z osiągniętych efektów.

W celu prawidłowego funkcjonowania każdego pracodawcy, zarówno przy bieżącym funkcjonowaniu jak również w przypadku wystąpienia sporu pracowniczego, należy pozostawić tę kwestię ekspertom.

Co robimy?
 • wspomagamy zarządzanie kapitałem ludzkim w ramach bieżącego funkcjonowania pracodawcy,
 • specjalizujemy się w zagadnieniach compliance,
 • sporządzamy dokumentację pracowniczą,
 • sporządzamy oraz koordynujemy implementacje wewnętrznych przepisów obowiązujących w strukturach pracodawcy, m.in. regulaminy pracy, kodeksy postępowania,
 • prowadzimy szkolenia dla pracodawców, z wybranych przez nich zakresów,
 • kompleksowo prowadzimy postępowania sądowe,
 • kompleksowo prowadzimy postępowania przed wszelkimi organami publicznymi, w szczególności przed Państwową Inspekcją Pracy, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych lub Inspektorem Sanitarnym.
Korzyści ze współpracy

Prowadzenie niemalże każdego biznesu wiążę się z zatrudnieniem pracowników. Praca zatrudnionych ma na celu codzienne wzmacnianie pozycji firmy na rynku. Niemniej, zatrudnienie oraz bieżąca obsługa spraw związanych ze stosunkiem pracy wiążę się z wieloma formalnościami, które często wykraczają poza możliwości pracy działów HR. Stała obsługa pracodawców eliminuje rosnące ryzyko powstania sporu pracowniczego, który może narazić pracodawcę na znaczne koszty finansowe w postaci konieczności wypłacenia odszkodowania.

Oprócz strat finansowych, brak kompleksowej obsługi kadry pracowniczej wpływa w sposób negatywny na prestiż pracodawcy. Profesjonalna obsługa prawna przez naszą Kancelarię wzmacnia bezpieczeństwo finansowe oraz renomę rynkową poprzez gwarancję pełnego zabezpieczenia interesów przedsiębiorcy.

Również przy wystąpieniu sporu z pracownikiem skutkującym postępowaniem przed sądem lub innym organem publicznym, kompleksowo reprezentujemy naszych Klientów. Mamy wieloletnie doświadczenie reprezentacji Klientów przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, Sądem Najwyższym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Setki spraw sądowych zakończonych na korzyść naszych Klientów udowadniają, że jesteśmy wiodącą Kancelarią na polskim rynku usług prawniczych.

Współpracujemy z przedsiębiorcami z wielu branż. Wspieramy każdy biznes, niezależnie od sektora prowadzenia działalności gospodarczej.

Dlaczego warto?
 • wieloletnie doświadczenie przy obsłudze pracodawców,
 • setki spraw sądowych zakończonych na korzyść Klientów,
 • międzynarodowe doświadczenie nabyte w ramach działalności naukowej i zawodowej,
 • współpraca z prestiżowymi Kancelariami w kraju i na świecie,
 • stały i bieżący kontakt z osobą prowadzącą sprawę w Kancelarii,
 • pełna odpowiedzialność za proponowane rozwiązania.

Doradcy

Powiązane artykuły

30 lis 2023

Prawo pracy Legal Alert - listopad 2023

Prezentujemy kolejny wspólny legal alert Baran Książek Bigaj (BKB) oraz Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy z zakresu prawa pracy.

19 wrz 2023

Istotne zmiany w prawie pracy

22 września 2023 r. wejdzie w życie ustawa wprowadzająca dwie istotne zmiany w przepisach postępowania cywilnego w zakresie sporów pracowniczych. Najważniejsza z nich zakłada, że w przypadku gdy pracownik podlegający szczególnej ochronie(np. działacz związku zawodowego, pracownica w ciąży, pracownik korzystający z urlopu związanego z rodzicielstwem i inni) będzie dochodzić roszczenia o uznanie wypowiedzenia stosunku pracy za bezskuteczne lub o przywrócenie do pracy, sąd na wniosek tej osoby udzieli na każdym etapie postępowania zabezpieczenia przez nakazanie dalszego zatrudnienia go przez pracodawcę do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.

16 cze 2023

Spodziewane uchylenie stanu zagrożenia epidemicznego a ważne zmiany w zakresie prawa pracy

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie odwołania stanu zagrożenia epidemicznego. Wynika z niego, że  stan ten przestanie obowiązywać z dniem 1 lipca 2023 r. Dla pracodawców oznacza to przywrócenie ważnych obowiązków sprzed wybuchu pandemii.

01 mar 2023

Ważne zmiany w prawie pracy w 2023 r.

W dniu 7 kwietnia 2023 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące pracy zdalnej. Pracodawcy, którzy zechcą, aby ich pracownicy wykonywali pracę zdalnie (hybrydowo) już teraz powinni rozpocząć przygotowywanie odpowiednich dokumentów

15 gru 2022

Praca zdalna i kontrola trzeźwości - jakie zmiany nas czekają w 2023?

Nowelizacja kodeksu pracy w zakresie pracy zdalnej i kontroli trzeźwości została przyjęta przez Sejm w dniu 1 grudnia 2022 r.,  a w dniu 15 grudnia 2022 r. Senat uchwalił 4 poprawki do tej nowelizacji (ustawy). 

24 lis 2020

Czas pracy a branża IT

Specyfika branży IT a czas pracy