Cyberbezpieczeństwo
Znaczenie cyberbezpieczeństwa wzrasta z dnia na dzień. O ile jeszcze kilka lat temu nie było ono priorytetem przedsiębiorców i podmiotów publicznych, dzisiaj, w dobie rozwiązań chmurowych, pracy zdalnej i gospodarki opartej na danych, ich ochrona jest wręcz kluczowa. Dostrzega to także polski i unijny ustawodawca. Coraz to nowe regulacje mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa informacji i danych. Dotyczą także systemów teleinformatycznych, w których dane te są przetwarzane.
Nasi specjaliści zagadnienia prawne na tle cyberbezpieczeństwa zgłębiają od lat. W toku praktyki wypracowaliśmy praktyczne rozwiązania, z których efektywnie korzystają nasi Klienci. Współpracujemy m.in. z operatorami usług kluczowych, dostawcami usług cyfrowych, dostawcami IT, zamawiającymi systemy IT i podmiotami publicznymi.
Zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa nie można ignorować. Przedsiębiorstwa, które dbają o bezpieczeństwo przetwarzanych danych, w ten sposób także budują swoją przewagę konkurencyjną.
- Weryfikacja konieczności stosowania regulacji z zakresu cyberbezpieczeństwa przez dany podmiot (lub grupę podmiotów),
- Audyt organizacyjny, techniczny, prawny rozwiązań i usług pod kątem zgodności z regulacjami z zakresu cyberbezpieczeństwa,
- Wsparcie w przygotowaniu i wdrażaniu wymaganych środków (w tym polityk i procedur) z zakresu cyberbezpieczeństwa w organizacji,
- Wsparcie w zakresie systemu zarządzania incydentami oraz przy postępowaniach nadzorczych i kontrolnych,
- Przygotowywanie i wsparcie w negocjacjach umów z zakresu wdrożeń/usług oraz utrzymania IT,
- Wsparcie formalnoprawne w zakładaniu/organizowaniu oraz prowadzeniu ISAC,
- Szkolenia i bieżące doradztwo.
Przejmujemy od naszych Klientów wszelkie formalności natury prawnej związane z wdrożeniem i utrzymaniem cyberbezpieczeństwa w organizacji. To istotna korzyść, dzięki której przedsiębiorstwo lub instytucja publiczna, może w pełni skupić się na swoich zadaniach. To oszczędność czasu, a w dłuższej perspektywie – także środków finansowych.
Nasi Klienci mogą skorzystać z pomocy adwokatów i radców prawnych, łączących kompetencje z obszaru cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa informacji i danych osobowych oraz regulacji sektorowych. Pomoc kancelarii obejmuje również obszar techniczny. Na stałe współpracujemy z kilkoma firmami konsultingowymi specjalizującymi się w cyberbezpieczeństwie oraz brokerami oferującymi ubezpieczenia od cyberzagrożeń. Znamy rozwiązania występujące na rynku i wspieramy Klientów w skutecznym zabezpieczeniu przed ewentualnymi cyberzagrożeniami – także od strony biznesowej.
Niedopatrzenia w zakresie cyberbezpieczeństwa mogą mieć bardzo poważne konsekwencje finansowe i wizerunkowe. Współpraca z nami znacznie minimalizuje, a w wielu przypadkach całkowicie wyklucza to ryzyko.
- ekspercka, stale aktualizowana wiedza z obszaru cyberbezpieczeństwa,
- gwarancja uzyskania szybkiej pomocy w krytycznych przypadkach – incydentach, wyciekach danych, przełamaniach zabezpieczeń,
- monitoring przepisów i najnowszego orzecznictwa,
- kompleksowe wsparcie, zarówno w obszarze regulacji prawnych, jak i w obszarze technicznym (IT),
- interdyscyplinarne podejście do rozwiązywanych problemów, przejawiające się m.in we współpracy z brokerami oferującymi ubezpieczenia od cyberzagrożeń i dogłębnej znajomości biznesowej specyfiki branży.
Zapraszamy do wypełnienia formularza, który umożliwia wstępną i uproszczoną samoocenę, czy Państwa organizacja może podlegać pod przepisy projektowanej nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (w oparciu o projekt z 23 kwietnia 2024 r.), która wdraża unijną dyrektywę NIS 2.
Samoocena wymaga udzielenia odpowiedzi na cztery pytania i zajmie około 2-3 minuty.