Konrad Basaj

Aplikant radcowskiJunior Associate

Bio

Specjalizuje się w prawie nowych technologii ze szczególnych uwzględnieniem zagadnień z zakresu prawa własności intelektualnej. W Kancelarii uczestniczy w pracach praktyki TMT w ramach zespołu IT-Tech i Zamówień Publicznych.

Laureat konkursów prawniczych z zakresu prawa własności intelektualnej, nowych technologii oraz ochrony danych osobowych. Prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach studencko-doktoranckich. Stypendysta dwóch międzynarodowych szkół letnich w temacie prawa nowych technologii organizowanych przez Uniwersytet Leibniza w Hanowerze oraz European Academy of Law and ICT. Uczestniczył w pierwszej edycji programu studenckiego TKP Academy.

Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Posługuje się biegle językiem angielskim.


Powiązane newsy

Publikacje 1
18 kwi 2023

Prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa

W styczniu opublikowano już dziewiątą wersję proponowanej nowelizacji ustawy. Ma ona zmienić przepisy dotyczące krajowego systemu bezpieczeństwa i zastąpić wcześniejszą – z października 2022 r. Choć zmian nie jest dużo, niektóre z nich okażą się istotne dla przedsiębiorców komunikacji elektronicznej.

Aktualności 1
22 gru 2023

Nowi aplikanci radcowscy w zespole TKP

W ostatnich dniach nasi koledzy złożyli ślubowania na aplikantów radcowskich.

Blog 7
11 paź 2024

Druga wersja projektu nowelizacji ustawy o KSC

7 października pojawiła się druga wersja projektu nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (ustawy o KSC) implementującej do polskiego porządku prawnego dyrektywę unijną NIS 2.

09 kwi 2024

Dyrektywa NIS 2 – obowiązki w zakresie zgłaszania incydentów

Dyrektywa NIS 2 nakłada na podmioty kluczowe oraz ważne dwie kategorie obowiązków – pierwsze związane z koniecznością wprowadzania środków zarządzania ryzykiem w cyberbezpieczeństwie oraz drugie związane z odpowiednim zgłaszaniem incydentów.

30 lis 2023

Dyrektywa NIS 2: bezpieczeństwo łańcucha dostaw

W naszym ostatnim artykule dotyczącym dyrektywy NIS 2 wskazaliśmy, że podmioty kluczowe oraz ważne mają obowiązek zapewnienia odpowiednich środków w zakresie bezpieczeństwa łańcucha dostaw. W nowych artykule szerzej omawiamy to zagadnienie.

12 wrz 2023

Draft nowego NIST Cybersecurity Framework ujrzał światło dzienne

Amerykański NIST opublikował niedawno projekt drugiej wersji opracowanego przez siebie narzędzia Cybersecurity Framework. Aktualizacja związana jest ze zwiększającą się dynamiką obszaru cyberbezpieczeństwa, zarówno ze strony regulacyjnej i standaryzacyjnej, jak i ze strony cyberzagrożeń. Ze względu na istotną rolę NIST, aktualizacja frameworku ma duże znaczenie dla całego sektora cyberbezpieczeństwa.

03 sie 2023

Dyrektywa NIS 2: kogo obejmą nowe przepisy – podmioty kluczowe i ważne

Jak wskazaliśmy w niedawno opublikowanym artykule, wprowadzającym do dyrektywy NIS 2[1], pt. „Dyrektywa NIS 2: nowe zasady dla cyberbezpieczeństwa”, jedną z najbardziej istotnych zmian w stosunku do obowiązującej obecnie dyrektywy NIS[2] jest rozszerzenie zakresu podmiotowego nowej regulacji. W tym artykule dokładnie przedstawimy tę zmianę oraz wyjaśnimy, kto nowy zostanie objęty przepisami NIS 2 i dlaczego już teraz warto to wiedzieć.

12 lip 2023

Projekt nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa trafił do Sejmu

3 lipca 2023 r. wpłynął do Sejmu rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz niektórych innych ustaw (nowelizacja UKSC). Stało się to po blisko 33 miesiącach prac nad brzmieniem nowelizowanych przepisów. Mimo, że w projekcie nowelizacji zrezygnowano z niektórych kontrowersyjnych zmian, to jej uchwalenie wciąż znajduje się pod znakiem zapytania, między innymi za sprawą jej powiązań z projektowaną ustawą prawo komunikacji elektronicznej oraz koniecznością jednoczesnego uchwalenia obu aktów.

14 cze 2023

Kolejna wersja projektu nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (UKSC). Czy UKSC jest bliskie uchwalenia?

8 maja 2023 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawiła się kolejna – dziesiąta już – wersja projektu nowelizacji UKSC. Publikacja projektu skorelowana jest z ponownym utworzeniem Ministerstwa Cyfryzacji, które, może w końcu doprowadzi do uchwalenia tego aktu.

Poznaj nasz zespół