Jan Potyrała

Aplikant radcowskiJunior Associate

Bio

W Kancelarii uczestniczy w pracach praktyki prawa gospodarczego i doradztwa korporacyjnego. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa korporacyjnego oraz problematyki umów.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w krakowskich kancelariach, jak i w dziale prawnym spółki z branży FinTech, gdzie nabywał kompetencje w zakresie sporządzania umów oraz przygotowywania opinii prawnych. W swojej dotychczasowej praktyce uczestniczył w świadczeniu pomocy prawnej dla przedsiębiorstw nie tylko w sprawach cywilnych, ale również w postępowaniach karnych oraz administracyjnych.

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Absolwent z wyróżnieniem studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Wydziale Prawa, Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Orleanie. W ramach programu wymiany studenckiej Erasmus+ studiował prawo na Uniwersytecie w Montpellier. Absolwent Szkoły Prawa Francuskiego UJ.

Posługuje się językiem francuskim i angielskim, a także zna podstawy języka hiszpańskiego. 


Powiązane newsy

Blog 1
06 mar 2023

Nowelizacja ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych przyjęta przez Sejm. Częściowa liberalizacja zasady 10 H

Uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych częściowo znosi obowiązującą od 2016 r. zasadę 10 H, która istotnie ograniczała w Polsce rozwój inwestycji dla pozyskiwania energii z wiatru na lądzie.

Poznaj nasz zespół