Jan Potyrała

Aplikant radcowskiAssociate

Bio

W Kancelarii uczestniczy w pracach praktyki prawa gospodarczego i doradztwa korporacyjnego. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa korporacyjnego oraz problematyki umów.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w krakowskich kancelariach, jak i w dziale prawnym spółki z branży FinTech, gdzie nabywał kompetencje w zakresie sporządzania umów oraz przygotowywania opinii prawnych. W swojej dotychczasowej praktyce uczestniczył w świadczeniu pomocy prawnej dla przedsiębiorstw nie tylko w sprawach cywilnych, ale również w postępowaniach karnych oraz administracyjnych.

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Absolwent z wyróżnieniem studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Wydziale Prawa, Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Orleanie. W ramach programu wymiany studenckiej Erasmus+ studiował prawo na Uniwersytecie w Montpellier. Absolwent Szkoły Prawa Francuskiego UJ.

Posługuje się językiem francuskim i angielskim, a także zna podstawy języka hiszpańskiego. 


Powiązane newsy

Aktualności 2
26 lut 2024

Zespół Corpo doradzał w transakcji sprzedaży Polskiej Ligi Esportowej

Zespół Corpo doradzał w procesie transakcyjnym Polska Liga Esportowa S.A. (PLE), w którym doszło do sprzedaży 100% akcji PLE oraz udziałów PLE Tech sp. z o.o.

03 wrz 2023

Poland Business Run 2023

Jak co roku drużyny TKP wzięły udział w charytatywnym biegu Poland Business Run. Celem inicjatywy jest zebranie środków finansowych dla osób, które na co dzień zmagają się z problemami niepełnosprawności, a także kobiet po zabiegu mastektomii.

Blog 6
23 paź 2024

Rząd zapowiada zmiany podatkowe ograniczające wykorzystanie fundacji rodzinnych do optymalizacji podatkowej  

12 sierpnia 2024 r. rząd opublikował informację dotyczącą projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Planowane zmiany obejmują m.in. zasady opodatkowania fundacji rodzinnych. Projekt legislacyjny nie został jeszcze opublikowany, ale wiceminister finansów zapowiedział, że celem rządu jest zaostrzenie przepisów podatkowych dotyczących fundacji rodzinnych, aby ograniczyć wykorzystywanie ich do celów optymalizacji podatkowej. 

16 lip 2024

Fundacje rodzinne tylko dla osób samotnych? Kontrowersyjne interpretacje indywidualne dotyczące wypłat z fundacji rodzinnej założonej wspólnie przez małżonków

Zgodnie z interpretacjami indywidualnymi z 30 kwietnia 2024 r. Dyrektora Krajowej Izby Skarbowej, świadczenia wypłacane z fundacji rodzinnej małżonkom-fundatorom podlegają częściowemu opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych (sygn. 0112-KDIL2-1.4011.113.2024.2.JK oraz 0112-KDIL2-1.4011.114.2024.2.JK).

18 paź 2023

Czy nastąpiła rewolucja w zasadach odpowiedzialności członków organów za szkodę wyrządzoną spółce? Kilka słów o wprowadzeniu business judgement rule

13 października 2022 r. weszły w życie przepisy ustawy nowelizującej Kodeks spółek handlowych. Jedną z najistotniejszych, zapowiadanych zmian było wprowadzenie tzw. business judgement rule (tłumaczonej na język polski jako „zasada biznesowej oceny sytuacji”). Dotyczy ona odpowiedzialności członków organów spółek: akcyjnej i z ograniczoną odpowiedzialnością za szkodę wyrządzoną spółce działaniem lub zaniechaniem sprzecznym z prawem lub postanowieniami umowy spółki.

11 cze 2023

Skutki zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego dla działania organów NGOsów

Ministerstwo Zdrowia planuje zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego związanego z wirusem SARS-CoV-2 na terytorium całego kraju od 1 lipca 2023 roku[1]. Wejście w życie rozporządzenia uchylającego stan zagrożenia epidemicznego będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego stosowania większości nadzwyczajnych środków prawnych przyjętych w związku z pandemią COVID-19. Zmiany te dotyczyć będą m.in. dopuszczalnych sposobów działania organów organizacji pozarządowych.

22 maj 2023

Fundacja rodzinna – nowy instrument sukcesji rodzinnego biznesu

22 maja 2023 r. wchodzą w życie przepisy ustawy kreującej instytucję fundacji rodzinnej. Fundacja rodzinna, w zamyśle ustawodawcy, służyć ma ograniczeniu ryzyka nieudanej sukcesji polskich firm o rodzinnym charakterze, skutkującej koniecznością rozdrobienia majątku albo zbycia jej aktywów w celu zaspokojenia roszczeń majątkowych spadkobierców założyciela firmy. W artykule zaprezentowano najważniejsze cechy tego nowego typu osoby prawnej.

06 mar 2023

Nowelizacja ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych przyjęta przez Sejm. Częściowa liberalizacja zasady 10 H

Uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych częściowo znosi obowiązującą od 2016 r. zasadę 10 H, która istotnie ograniczała w Polsce rozwój inwestycji dla pozyskiwania energii z wiatru na lądzie.

Poznaj nasz zespół