Powrót

Prawo gospodarcze i handlowe doradztwo korporacyjne

 • Dlaczego warto?
  • praktyczne podejście, nastawione na realizację celów biznesowych Klienta,
  • doskonała znajomość merytoryczna prawa gospodarczego i zrozumienie cech charakterystycznych wielu branż,
  • rzetelność i szczegółowa analiza każdego powierzonego zagadnienia,
  • usługi prawne w języku polskim, angielskim oraz niemieckim,
  • duża dyspozycyjność i możliwość uzyskania szybkiej pomocy w nagłych sytuacjach. 
 • Korzyści ze współpracy

  Otoczenie rynkowe, gospodarcze i prawne zmienia się w zaskakującym tempie. Wie o tym dobrze każdy aktywny przedsiębiorca. Stałe doradztwo doświadczonej kancelarii pozwala w pełni poświęcić się prowadzeniu biznesu, pozostawiając skomplikowane kwestie prawne i formalne ekspertom. 

  Wyróżnia nas praktyczna znajomość nieoczywistych, skutecznych rozwiązań. W toku działalności zetknęliśmy się z wieloma modelami funkcjonowania spółek. Możemy dzięki temu dopasowywać działalność Klienta do dozwolonych ram prawnych funkcjonowania spółki. Nasz zespół na bieżąco śledzi nowelizacje prawa spółek i opracowuje optymalne rozwiązania, uwzględniające potrzeby biznesowe firmy. 

  Nasi specjaliści doskonale rozumieją, że w biznesie czas to pieniądz. Pozostajemy więc do stałej dyspozycji i gotowości do ugaszenia nagłych pożarów. 

  Rozumiemy nie tylko prawo. Rozumiemy także zasady, którymi rządzi się biznes. 

 • Co robimy?
  • oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, w tym m.in. tworzenie nowych spółek, zmiany umowy, doradztwo w zakresie corporate governance, czy tworzenie kompleksowych polityk compliance,
  • prowadzimy transakcje M&A, w tym audyty due dilligence, zapewniamy kompleksowe doradztwo w trakcie całości procesu, w tym w związku z migracjami pracowniczymi oraz prowadzimy postępowania przed właściwymi organami antymonopolowymi w zakresie zgłoszenia zamiaru koncentracji,
  • obsługujemy menedżerów zajmujących stanowiska kierownicze (członków zarządu, prokurentów), w tym m.in. kształtujemy umowy menadżerskie, analizujemy odpowiedzialność za podejmowanie ryzykownych gospodarczo transakcji oraz składamy wnioski o ogłoszenie upadłości spółki,
  • doradzamy podmiotom, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej lub ich wierzycielom, w tym m.in. wspieramy w podjęciu decyzji o złożeniu wniosku restrukturyzacyjnego, w zakresie opracowywania planów restrukturyzacyjnych oraz reprezentujemy Klientów w postępowaniu restrukturyzacyjnym i upadłościowym na wszystkich etapach. 
 • O specjalizacji

  Celem każdego przedsiębiorstwa jest efektywne funkcjonowanie i stały rozwój. Aby biznes mógł działać w taki właśnie sposób, niezbędne są jednak odpowiednie strategie i szybkie rozwiązywanie pojawiających się po drodze trudności. Stałe doradztwo prawne w zakresie prawa gospodarczego i korporacyjnego pozwala na bieżąco minimalizować potencjalne ryzyka. Tym samym umożliwia prowadzenie działalności gospodarczej w możliwie niezakłócony sposób. 

  Zespół naszych specjalistów wspiera przedsiębiorców, związki pracodawców, izby gospodarcze, jednostki samorządu terytorialnego, organy administracyjne oraz inne podmioty publiczne. Dzięki tak szerokiemu doświadczeniu problemy Klientów potrafimy analizować z wielu różnych perspektyw. Wspieramy zarówno podmioty krajowe, jak i międzynarodowe.

  Nasze działania znacznie wykraczają poza zwykłe doradztwo korporacyjne. Proponujemy konkretne, strategiczne rozwiązania, dopasowane do branży i specyfiki działalności.