Agnieszka Pazdan

AdwokatSenior Associate

Bio

W kancelarii bierze udział w pracach praktyk procesów sądowych oraz nieruchomości, inwestycji budowlanych i reprywatyzacji.

Specjalizuje się w prawie cywilnym materialnym i procesowym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa nieruchomości. W swojej dotychczasowej praktyce uczestniczyła w kompleksowej pomocy prawnej podmiotom gospodarczym (również zagranicznym) w postępowaniach sądowych, administracyjnych i sądowo-administracyjnych (ze szczególnym uwzględnieniem sporów reprywatyzacyjnych), a także w sprawach dotyczących audytów (due diligence) nieruchomości, transakcji, uregulowania stanu prawnego nieruchomości oraz zwrotu wywłaszczonego mienia, w tym związanych z procesem inwestycyjno-budowlanym. Jej doświadczenie obejmuje również przygotowywanie opinii prawnych z zakresu prawa administracyjnego i gospodarczego oraz sporządzanie i negocjowanie umów.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanej krakowskiej kancelarii.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie podstaw prawno-ekonomicznych procesu inwestycyjnego. Członkini Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

Biegle posługuje się językiem angielskim.


Powiązane newsy

Aktualności 1
13 paź 2022

TKP zostało partnerem strategicznym Ogólnopolskiego Szkolenia ELSA Poland

Już w najbliższy weekend do Krakowa przybędzie ponad 400 studentów zrzeszonych w 15 Grupach Lokalnych ELSA Poland. Podczas zjazdu będą mieli okazję zdobywać praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu rozwoju naukowego, zawodowego, umiejętności miękkich, a także wewnętrznego know-how stowarzyszenia

Blog 3
05 kwi 2024

Flip inny niż wszystkie, czyli „Epicki Flip”

Flipping to bardzo popularny sposób inwestowania w nieruchomości, który polega na zakupie lokalu na rynku wtórnym lub pierwotnym (najczęściej w atrakcyjnej cenie), remoncie takiego lokalu w celu zwiększenia jego wartości, a następnie sprzedaży z zyskiem. Najczęściej flippowanie sprowadza się do zakupu pełnego prawa własności do danego lokalu. Tymczasem, na polskim rynku nieruchomości pojawił się pomysł na flip inny niż standardowy – nazwany przez jego inicjatora „Epickim Flipem”.

15 sty 2024

„Epicki flip” przy ul. Złotej 44 w Warszawie – czy aby na pewno epicki?

Z końcem 2023 r. w mediach pojawiła się informacja, która rozgrzała portale społecznościowe, dotycząca „Epickiego Flipa” – nowego projektu Rafała Zaorskiego, znanego spekulanta finansowego.

14 gru 2023

Położenie terenu inwestycji na obszarze uzupełnienia zabudowy przepustką dla uzyskania decyzji o warunkach zabudowy w Polsce

Zasady planowania i zagospodarowania przestrzennego w Polsce zostały poddane w ostatnim czasie dużym zmianom. Znowelizowana ustawa z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 977 z późn. zm.) wprowadziła nowe instytucje prawne, jak chociażby plany ogólne czy zintegrowane plany inwestycyjne, a także nowe rozwiązania w odniesieniu do decyzji o warunkach zabudowy. Znaczna część tych zmian weszła w życie 24 września 2023 r., a kolejne – 1 stycznia 2025 r. i 1 stycznia 2026 r.

Poznaj nasz zespół