Agnieszka Schoen

AdwokatPartner

Bio

Specjalizuje się w prawie autorskim ze szczególnym uwzględnieniem problematyki związanej z organizacjami zbiorowego zarządu, a także w prawie zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz w prawie cywilnym. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych oraz pomocy w polubownym rozwiązywaniu sporów powstałych na tle stosowania prawa autorskiego. W kancelarii jest odpowiedzialna za zespół prawa autorskiego i innych praw na dobrach niematerialnych stanowiący część Praktyki Prawa Własności Intelektualnej.

Autorka publikacji: Poszukiwanie prawnej ochrony tzw. formatów
telewizyjnych na gruncie prawa autorskiego oraz prawa zwalczania
nieuczciwej konkurencji
w: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu
Jagiellońskiego. Prace Instytutu Prawa Własności Intelektualnej.
Zagadnienia prawa własności intelektualnej
, Zeszyt 98.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Doradza klientom w języku polskim i angielskim.


Powiązane newsy

Publikacje 2
25 maj 2023

Egzamin ósmoklasisty. Zaskakujące grafiki w arkuszach. CKE przyznaje się do błędu

Centralna Komisja Egzaminacyjna przyznaje się do naruszenia prawa autorskiego. W arkuszach na egzaminie gimnazjalnym znalazły się grafiki, które zostały zmodyfikowane bez zgody ich twórców.

12 sty 2023

Mec. Schoen o zmianach w prawie autorskim: Trzeba wiedzieć, jak grać fair

Zmiany w ustawie o prawie autorskim wciąż są komentowane publicznie. Ustawa przewiduje przyznanie wydawcom prasowym praw pokrewnych do utworów. Kto ma zyskać na zmianie przepisów?

Aktualności 4
27 mar 2024

The Legal 500 (Legalease) EMEA 2024

Z dumą informujemy, że kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy została wyróżniona w 5 obszarach praktyk przez The Legal 500 (Legalease) EMEA 2024!

13 kwi 2023

Legal 500 EMEA 2023

Mamy przyjemność poinformować, że Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy po raz kolejny została zarekomendowana w rankingu The Legal 500 (Legalease) EMEA 2023 w 5 kategoriach. Xawery Konarski znalazł się w gronie Leading Individual w kategoriach TMT oraz Ochrona danych osobowych. Agnieszka Wachowska znalazła się w gronie Next Generation Partner in TMT, a Karolina Grochecka-Goljan została uznana za Rising Star in TMT.

05 wrz 2021

Poland business run

Poland business run za nami!

08 paź 2020

Prawomocne i ostateczne zatwierdzenie tabel wynagrodzeń organizacji zbiorowego zarządzania na polu publicznego odtwarzania

Kancelaria TKP z satysfakcją informuje, że w dniu 6 października 2020 r. na skutek orzeczenia Sądu Apelacyjnego w Poznaniu doszło do prawomocnego i ostatecznego zatwierdzenia wspólnych tabel wynagrodzeń siedmiu organizacji zbiorowego zarządzania – w tym Stowarzyszenia Filmowców Polskich –  na polu publicznego odtwarzania, także w zakresie działalności hotelowej (sygn. akt I ACa 881/19). Pole publicznego odtwarzania jest jednym z podstawowych pól eksploatacji, charakteryzującym się masowością aktów eksploatacji. Tabele wynagrodzeń zostały zatwierdzone przez Komisję Prawa Autorskiego już w 2013 r., a następnie poddane dwuinstancyjnej kontroli sądów – Sądu Okręgowego w Poznaniu i Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, które ostatecznie uznały, że stawki w tabelach spełniają przesłanki podyktowane przez prawo autorskie. Warte podkreślenia jest to, że zatwierdzone stawki wynagrodzeń są wspólne i jednolite dla organizacji zbiorowego zarządzania praw autorskich i praw pokrewnych działających na rynku polskim. Daje to przede wszystkim pewność przedsiębiorcom z branży hotelarskiej co do wysokości ponoszonych opłat, którzy nie będą już musieli negocjować wysokości wynagrodzeń z każdą z organizacji z osobna, a także pewność podmiotom uprawnionym, co do otrzymywania należnych im tantiem od podmiotów eksploatujących twórczość.  

Wydarzenia 3
12 cze 2024

Prawo autorskie w instytucjach kultury w 2024 r.

10 cze 2024

Nawigacja po zawiłościach prawa autorskiego jest faktycznym wyzwaniem, dlatego 10 czerwca nasi eksperci, Agnieszka Schoen i Piotr Grzybowski, poprowadzą szkolenie w temacie „Prawo autorskie w instytucjach kultury w 2024 r.”
Spotkanie odbędzie się w Instytucie Korfantego w Katowicach i wezmą w nim udział przedstawiciele bibliotek, muzeów, domów kultury i innych instytucji kultury.
Uczestnicy otrzymają solidną dawkę praktycznej wiedzy o kluczowych aspektach prawa autorskiego, w tym:

09 maj 2024

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Filmowego – „Zmiany na rynku audiowizualnym”

17 maj 2024

Zbliża się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Filmowego, której celem jest inicjacja działań rozwiązujących sporne kwestie prawne istotne dla twórców filmowych. Wydarzenie odbędzie się 17 maja 2024 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (aula nr 6), dodatkowo konferencja będzie transmitowana na żywo na platformie YouTube.

06 paź 2022

Postępowanie w sprawach własności intelektualnej. Czy potrzebne są nowe regulacje?

11 paź 2022

Celem konferencji jest ocena obecnie obowiązujących przepisów prawnych w zakresie spraw własności intelektualnej oraz przedstawienie proponowanych i dyskutowanych w środowisku prawniczym zmian. Pogłębiona analiza przepisów prawa i praktyki oraz znajomość rozwiązań w innych krajach umożliwi rozważenie, czy istnieje konieczność nowelizacji i wprowadzenia nowych instytucji.

Poznaj nasz zespół