Dominik Gabor

Associate

Bio

W kancelarii uczestniczy w pracach zespołu Media Communication & Entertainment. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej oraz prawie nowych technologii. Zapewnia wsparcie prawne klientom świadczącym usługi internetowe przy projektach polegających na wdrożeniu Aktu o Usługach Cyfrowych (Digital Services Act). Obszarem jego zainteresowania są w szczególności: prawo autorskie, Internet, gaming, streaming oraz działalność influencerów.

Doktorant II roku w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Jego praca magisterska Pola eksploatacji w polskim prawie autorskim została nagrodzona Wyróżnieniem Ministra Edukacji i Nauki w XIX Konkursie Urzędu Patentowego RP na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej. W czasie studiów nagradzany Stypendium Rektora dla najlepszego studenta.

Obecnie Przewodniczący Komisji Prawnej Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów oraz członek Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Doktorantów. W przeszłości pełnił m.in. funkcję Prezesa w ELSA Katowice oraz Wiceprzewodniczącego w Kole Naukowym Prawa Własności Intelektualnej.

Autor artykułów naukowych (najnowszy: Prawne aspekty twórczości commentary, „Opolskie Studia Administracyjno-Prawne” 2022, vol. 20, no. 1 – open acces). Uczestnik międzynarodowych oraz ogólnopolskich konferencji naukowych.

Biegle posługuje się językiem angielskim.


Powiązane newsy

Publikacje 1
22 maj 2023

Organizacja produkcji filmowej w świetle prawa autorskiego

26 maja nakładem Wydawnictwa C.H. Beck ukaże się podręcznik „Organizacja produkcji filmowej w świetle prawa autorskiego” współautorstwa Dominika Gabora.

Aktualności 2
13 lis 2023

Nagranie z webinaru: AI w social media

8 listopada 2023 r. odbyło się wydarzenie pt. AI w social media, organizowane przez IAB Polska. Wydarzenie odznaczyło się nadzwyczajnym zainteresowaniem, gromadząc kilkuset uczestników online.

03 kwi 2023

Media Law International 2023

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji rankingu Media Law International kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy znalazła się ponownie w gronie kancelarii rekomendowanych i zajęła pozycję TIER 1.

Wydarzenia 3
22 lis 2023

Cyberspace 2023

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową „Cyberspace 2023”, organizowaną przez Uniwersytet Masaryka. Głównym celem tego wydarzenia jest dogłębne zbadanie synergii i perspektyw związanych z ostatecznym projektem ustawy o Cyber Resilience Act (CRA). Konferencja stanowi wyjątkową okazję do nawiązania kontaktów z ekspertami pochodzącymi z różnych środowisk instytucjonalnych oraz do wartościowych dyskusji.

27 paź 2023

IAB HowTo: AI Transformation. Jak sztuczna inteligencja zmienia Twój biznes

Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą tematyce AI: najnowszym trendom, wymianie wiedzy ekspertów, praktycznym case studies, a także aktualnej sytuacji prawnej oraz wpływom sztucznej inteligencji na branżą reklamową.

25 paź 2023

AI w social mediach

Serdecznie zapraszamy na webinar poświęcony wykorzystaniu sztucznej inteligencji w mediach społecznościowych – jej korzyściom, wyzwaniom i możliwościom.

Blog 1
13 wrz 2023

Penalizacja patostreamingu – polski ustawodawca walczy z treściami szkodliwymi w Internecie

W Polsce podejmuje się starania, aby uregulować rynek influencer marketingu. Pierwszym poważnym krokiem było zaangażowanie się UOKiK w oznaczanie reklam przez influencerów. Aktualnie ustawodawca skupia się na zwalczaniu treści patoinfluencerów w Internecie (patostreaming).

Poznaj nasz zespół